Milyen egyetemre mehetek középszintű földrajzzal és emelt szintű angollal?

Figyelt kérdés

Van egy 73%-os középszintű földrajz érettségim, valamint tervezem, hogy emelt szintű angolt csinálok.

Amennyiben az angol emeltem jól sikerül és duplázással jó pontszámom lesz, milyen egyetemekre, milyen szakokra mehetek? (természetesen jól fizető munkát szeretnék szerezni a végén)


2014. febr. 3. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

földrajz érettségid miatt olyan szakra ahol nézik a földrajzot is (földrajz szak, vmilyen szakiránnyal, vagy földrajz tanárnak) másra nagyon nem, mert a földrajzból indul ki minden tájvédő geográfus meg geoinformatikus, csillagász, stb. (a nyíregyházi földrajz szakra nem kötelező a földrajz, én matek-idegen nyelv tudással felvételiztem)


Ha viszont nem nézed a földrajzot, akkor a matek-töri-magyar-idegen nyelv kombinációival is mehetsz, pl. andragógia szak, ahol töri+magyar, vagy történelem szak, magyar szak, matek szaknál nem tudom, matek + fizika?


kb. ennyi

2014. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!