Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik legyen? BME biomérnök,...

Melyik legyen? BME biomérnök, vegyészmérnök, élelmiszermérnök. Alap-mester párosítások?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A biomérnökre szeretnék menni mert a biológia jobban érdekel mint a kémia, DE gondolom a vegyészmérnökök előtt jobb fizetés, nagyobb elismertség, több lehetőség áll.


Melyik a jobb választás: vm alap és bm mester, esetleg bm alap és gyógyszervegyész-mérnök vagy sima vm mester?


Ti csinálnátok ilyet, vagy érdemesebb vm után vm-re, bm után bm-re továbbmenni? Egyáltalán megéri mesterszakot csinálni?

Miben mások, mik a lehetőségek a két szakmában, milyen a kereslet rájuk itthon és külföldön? Esetleg egy bio/vegyész alap után/közben elvégezni egy műszaki menedzser alapot?(tudom, az magában nem ér semmit)


Ott tanulók, frissen végzettek véleményei érdekelnének!


Illetve szívesen meghallgatnék valakit a BCE élelmiszermérnökivel kapcsolatban is.


Köszi:)



2014. febr. 5. 18:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyen témájú kérdéseket de a legtöbb már sok éves.
2014. febr. 5. 18:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan vagyok vbk-s, de azt elmondhatom(és ez minden szakra igaz), hogy érdemes ugyan azt a szakot választani mesterképzésen mint amit alapképzésen. Nem jó ötlet variálgatni. Sokkal jobban jársz/sokkal többet ér, ha ugyan abból csinálod a mestert, mint az alapszakot.

Én azt tanácsolom azt válaszd, amit jobban tetszik. BME alapból az egyik legjobb választás, akármelyik szakot is csinálod.

De ha nem tetszene az egyik, az első félév után még simán átjelentkezhetsz a másik szakra. Az első félévben elég sok közös tantárgy van.

Ha a te helyedben lennék, akkor azt választanám, amelyik jobban tetszik->biomérnök.

Sok sikert!

2014. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok vbk-s*

:) első mondat korrigálva

2014. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért ne?

Igazából azért, mert a bio érdekel főleg, a vegyésztől félek kicsit,de szeretném megcsinálni. Azt alapozó tárgyak ugyanazok, azt tudom:)

2014. febr. 5. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érdemes váltogatni alap-, és mesterképzés között, mert eltérőek a tárgyak. Az alapozók nagyban hasonlóak, igen, de csak azért mert minden mérnöki, sőt szinte minden természettudományi képzés a matek-fizika-kémia kombóval kezd különböző szinteken, plusz a mérnöki alapozó tárgyak. Én ugyan nem BME-s vagyok de nálunk, a PE-n, is van biomérnöki és vegyészmérnöki képzés is, és szvsz kb. a 2. félév után nagyon eltérő a két szak. Egy biomérnök fermentorok, meg hasonló bioreaktorok működtetésével, tervezésével, illetve biotechnológiával foglalkozik, míg egy vegyészmérnök főleg vegyi gyárak és üzemek üzemeltetésével, tervezésével foglalkozik. Teljesen más megközelítés szűkséges a kettőhöz. VM szakon például csak alig, vagy nincs is biológiai tárgy, a BM-esek pedig elég sok biológiát tanulnak. Szóval én is azt tudom javasolni, hogy válassz egyet a kettő közül és azt csináld alap-, és mesterszakon is.

Jelenleg itthon a biotechnológia, mint iparág (ahol ugye biomérnökként el tudnál helyezkedni) eléggé gyerekcipőben jár, szóval ha a biomérnököt választod akkor itthon valószínűleg csak a kutatói szférában tudnál elhelyezkedni. Vegyészmérnökként sokkal jobbak a lehetőségek.

Szerintem idő-, és energiapazarlás lenne egy műszaki menedzser ezek akármelyike mellé.

[link]

Itt össze tudod hasonlítani a két szak tárgyait.

Összességében azt tudom tanácsolni, hogy ne az alapján válassz, hogy hol fizetnek többet, mert egyikkel sem fogsz éhen halni, hanem az alapján, hogy melyik érdekel jobban.

Sok sikert a választáshoz és az egyetemi tanulmányokhoz előre is.

2014. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én biomérnöknek tanulok a BME-n, és simán váltogatják nálunk a szakokat bsc-msc között, nincs belőle gond. Mármint a bio-vegyész között, a környész már másik kérdés. :) És itt ugye nincs élelmiszermérnök, csak élelmiszeranalitika a biomérnökin. Elég nagy átfedés van abban, amit tanulunk, sok tárgyunk közösen is van. De a biomérnökin se várj túl sok biológiát, mert azért nem viszik túlzásba sajnos.. :( De több, mint a vegyészeknek, az tény.
2014. febr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!