Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy alapfokú zenei művészeti...

Egy alapfokú zenei művészeti vizsgával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2-3 éve tettem le az alapfokú zenei vizsgámat. Előtte jártam rendesen zeneiskolába, viszont ma már csak otthon magam tanulok zongorát. Azt szeretném kérdezni ezzel milyen lehetőségeim vannak a továbbtanulásra, esetlegesen okj-s képzésre ezzel a bizonyítvánnyal?

2014. febr. 6. 13:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy zongora tanár esetlegesen hogy válhatna belőlem.
2014. febr. 6. 13:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! 2 lehetőséged van. Az egyik az OKJ, amit a zenei szakközépiskolák (néha giminek nevezik magukat vagy konzinak) ajánlanak. Olvasd el a honlapjukon. Ez mintegy összesűríti a 4 év anyagát olyanoknak, akik máshol érettségiztek és mégis a zenét választják. Tehát ez érettségi után lehet. Ez után felvételizhetsz tanár szakra valamelyik nagyvárosban a zeneművészeti főiskolára.


Másik megoldás, hogy magánúton vagy ha nagyon jó alapfokú tanárt találsz, akkor úgy felkészülsz, de ez csak akkor megy, ha nagyon sok évig és nagyon magas szinten űzted előtte. Még ekkor is ajánlatos magántanulóvá válni, olyan sok órát kell gyakorolni. Alapesetben az 1. megoldás megy.


A zenei főiskolákon nem követelmény, hogy mindenképp zenei középiskolából érkezzél, hanem a hangszeres tudás számít. Szolfézsból is elég magas szinten kell lenni.


sok sikert!

2014. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!