Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nektek megvan már, hogy hova...

Nektek megvan már, hogy hova és milyen sorrendben jelentkeztek, vagy még nagyban meg az agyalás?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha volt már ilyen kérdés, de mivel már nincs kerek egy hét a leadásig, kíváncsi lennék, hogy ki mit és hányadikként jelölt meg, ha már biztos a dologban. Vagy vannak még rajtam kívül olyanok, akik mondhatni éjjel-nappal ezen rágódnak? Tudjátok már, hogy felvételi szempontjából miből és milyen szinten érettségiztek, hogy a lehető legjobb eredményetek legyen? Van olyan, aki kockáztat és a felvételi tárgyak közül kettőből emeltet tesz, hogy ezzel meglegyen a +100 pontja, mégha ezzel lehet, hogy százalékban jóval kevesebbet ér el? Vagy ha hátrányos helyzetben részesül, akkor a már biztos +40 pont mellé csak egy emeltet tesz, és akkor csak +90 pontot kap a 100 helyett, viszont százalékban jobb ereményt tudna elérni a középszintűvel? Illetve az eddig meglevő pontjaitok/eredményeitek alapján nagyjából mennyi összpontra számítatok? Szerintetek fel fognak venni a leginkább vágyott helyre?

2014. febr. 8. 02:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A "papírgyárak"-ba nagyon könnyű bekerülni akármilyen eredménnyel, de képtelenség elhelyezkedni vele.


Nem is a nyíltnapok a fontosak, mert ott csak a jelenlegi hallgatókat tudod megkérdezni, akik nyílván azt szugerálják, hogy az ő intézményük a legjobb (ugyan ki mocskolná a sajátját?)


Csak a végzett hallgatóktól tudod meg, hogy az adott képzés milyen volt, és mennyit ér a munkaerőpiacon. Mindenki más csak torz képet fest az adott képzésről. Ezt veheted készpénznek, mert így van.


Másik kategória azok a képzések, ahova minimumponttal is be lehet kerülni, de a hallgatók 60%-át az első félévben kibuktatják, mert nem bírják a gyűrődést.


Ezért mondom neked, a hangsúly nem az érettségi eredményeken van, hanem magán a felsőoktatási képzésen.

2014. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már a sorrendet eldöntöttem, csak azt nem, hogy miből emeltezzek. :D Most ezen rágódok.
2014. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem már megvan a sorrend régóta. ahova én jelentkezek ott csakis a felvételi vizsga pontok alapján lehet bekerülni, szóval nem számít bele egyáltalán az iskolai eredmény és az érettségi
2014. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mesterképzésre jelentkezek, a sorrendem megvan, csak a hitelesítés és a fizetés fölött ülök egy hete már, mert lusta vagyok.
2014. febr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!