Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi nem diákként?

Emelt érettségi nem diákként?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy megpróbálok egy egyetemet.

Anno az én időmben még középszintű érettségivel belehetett kerülni felsőoktatásba, mára ugye az emelt vált kritériummá. Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.

Tehát: olvastam, hogy iskolában, kormányablakoknál stb. is jelentkezhetek. Az egyik kérdésem az, hogy ez esetben kell még plusz időt számolni? Tehát ha kedden jelentkezek, akkor ugye már nem kell nem diákként plusz iratokra várnom, "azonnal" (illetve a határidő lejártával, 17-én) megtörténik a jelentkezésem?

Második kérdés: én egy kisvárosban élek, hiába van 3 középiskola, nem hiszem, hogy itt rendeznek emelt vizsgát. Erről levélben/e-mailben értesítenek? És mi a valószínűbb: az, hogy a másik megyében lévő, helyileg közelebb eső nagyvárosban vagy a lakhelyemmel egy megyében lévő városban fogok vizsgázni?

Ha esetleg úgy alakul, hogy meggondolom magam (pl jobb munkalehetőséget ajánlanak), lemondhatom? Illetve mi kell a lemondáshoz? Egyszerűen nem megyek el vizsgázni? :D

Végül: ha most jelentkezek, akkor ugye be kell küldenem a néhány éves érettségi bizonyítványom másolatát. És ha emeltezek, akkor júniusban, "hiánypótlásként" küldöm be a vizsgázott tantárgyról kapott dokumentumot?


Így hirtelen ennyi... lehet, hogy eszembe fog még jutni valami. Köszönöm előre is!


2014. febr. 9. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasgasd, ott van minden. Kormányablaknál nem jelentkezhetsz, csak kormányhivatalban. Ebben az esetben igyekeznek majd a legelérhetőbb vizsgahelyet megtalálni a számodra. Lemondani nem lehet, ha nem mész el, akkor elégtelen az eredmény, a vizsgadíjat természetesen buktad. Plusz idő nincs.

2014. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!