Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

LowriderGirl kérdése:

Gazdálkodási és menedzsment vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és ez a két szak között morfondírozom, főleg a Corvinuson, de akár más egyetemen is (BME, BKF..) Úgy hallottam, hogy a gazdálkodásival lehet marketinges állásokat is kapni, meg hogy van hasonlóság a kettő között... Melyik éri meg jobban? (nem feltétlenül hazai viszonylatban) Melyik érdekesebb, foglal magába nagyobb területet, hol nagyobb a kereset? Fontosak persze a költség-szempontok is, de első sorban nem ez alapján szeretnék dönteni. Igazából bármi infó, vélemény érdekel, köszi!

2014. febr. 11. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Én csak a BKF-ről tudok nyilatkozni, mert oda jártam, de csak ajánlani tudom.

Mindkét szak gazdasági szak és közgazdász diplomát ad, így az alapozó tárgyak nagyon hasonlóak, úgyhogy ilyenkor érdemes megnézni a választható specializációkat és az alapján dönteni.

Ha marketinggel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen inkább a kereskedelem és marketing javasolom. Én a BKF-et azért szerettem, mert nagyon gyakorlatias az oktatás, ráadásul tökjó karrierszolgáltatásaik vannak (Karrier Centrum), illetve pl. a tandíjban benne van a nyelvoktatás is, így nem kell külön nyelvi hozzájárulást fizetni.

Ráadásul jelentkezhetsz ingyenes képzésre is:

[link]

2014. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a gazdmen szerencsésebb választás lenne. Valóban úgy van, hogy a gazdálkodási szakokon a tárgyak 80%-a megegyezik, ennek ellenére a gazdmen jobb döntés a későbbiekre nézve. És igazából ezzel a szakkal is fogsz tudni marketinges állást kapni, ha mindenképpen az a vágyad. Bár a marketinget sokan félreértelmezik, valójában elég nagy a fluktuáció, túl sok az elvárás a marketinggel kapcsolatban, hiszen valóban az egyik legfontosabb terület egy vállalat működésében
2014. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!