Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉ...

Melyik FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉS (OKJ) éri meg a legjobban? 2 évesre szeretnék menni mert alapszakra szerintem nem lenne esélyem! Szóval szeirintetek melyik az az okj amivel eltudnék majd helyezkedni és nem olyan nehéz?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is, rossz a hozzáállásod. Nem azt kell nézni hogy nehéz-e, hanem tetszik-e. Ingatlanügynök érdekes szakma (csak sok a papírmunka) --persze ez az én véleményem. A hegesztő rövid, és relatív jól fizetnek, de nem biztos hogy itt lenne rá akkora kereslet, mint olyan helyen ahol minden nap folyik a felhőkarcolók építése. Edző is lehetsz, de sok helyen egyetemi diplomát kérnek.

Neked olyat kell találni ami tetszik, és amiből meg tudsz majd élni is. Ha könnyű sulit választasz, lehet 2 évig otthon vered a faszod mert nem kell tanulni, utána meg havi 90ezerből kell megélned (ha kapsz munkát). Ha pár évig nehéz lesz, szenvedsz, de olyan szakmád lesz amivel keresel annyit h nyugodtan meg tudj élni, akkor a szenvedésnek egyszer vége lesz. 2 év után elkapod a diplomát amiert szenvedtel, de utana 10 evig jol elsz, vagy választod a könnyűt, és utána 10évig szenvedsz mert 75ezer a fizetésed. Igy gondolkodj.

2014. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én úgy gondolkodok hogy nem azt tanulok amit szeretnék mert lehet azzal nemtudnék elhelyezkedni vagy nagyon keveset kapnék amit irtál... de ha azt nézem hogy egy keresett szakmát csinálok amivel 200e a nettó akkor bármi áron elfogom végezni és így vagyok..és azért kérdeztem inkább azt h melyiket érdemes tehát melyik a legkeresetebb amit érdemes elvégezni h biztos munkám legyen és szerintem az INFÓval ez teljesül mivel a legjobban keresett szakma és a legtöbbet érő diploma de elösszőr mégis okj-t akarok
2014. febr. 13. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomoritani, de nincs olyan h info/informatika szak. Van programozo, infó mérnök... sok különböző, és igen sokat ér. De pl az info mérnök szart sem ér egy jó programozó mellett. Egyébként az tiszta matek, és gépelés meg bug-ok keresése, glitchek javitása... Azt élvezni kell hogy csinald, és h elismert légy.

Maradj olyan szaknál ami azert érdekel is. Ha a programozás az, vagy webdesign, vagy akármi... Te életed, magadnak csinálod. Nézz utána ha valamit kiválasztottál h mivel fogsz foglalkozni a következő néhany évbensuliban, és később munkahelyen.

2014. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az érdekel ahol nemkell futkároznom mint 1 pincér és sokat keresek ennyi a kikőtésem de matekbol mégse vagyok jó
2014. febr. 14. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Animáció, számítógépes grafika (CG), concept artist... Minden hasonló. Itt a művészi éned kell domináljon, és a matekot meg sem közelíti, a géptől meg akkor jössz el ha wc-re kell menned, vagy kajálni, és külföldön nagyon szépen fizetnek érte. Egy nyelvvizsga meg napi 25 óra gyakorlás kell hozzá és egy legalább átlagos erősségű számítógép, de ha elkötelezett vagy, akár 1-2 év után többet kereshetsz (külföldön) mint ammennyire szükséged van... És még iskola sem kell hozzá, ha elég jó vagy, de azért a jó rajzolás jól jön.

Ha nem vagy művész lélek, akkor nem sok lehetőséged maradt, mert vagy művész irányba indulsz, vagy kell valamennyi matek (legtöbb esetben több, mint amennyi az átlag embernek tetszik).

Másik lehetőség hogy valami monoton munkát csinálsz, de mivel irtad hogy jól fizető állást szeretnél, ez nem túl célszerű.

Van még a nyelvi irány. Tolmács, fordító, tanár... Ezeknek annyira nem szar a fizetése, a tolmácsé nagyon is jó, ha valami furcsa nyelvet tanulsz meg, amit nem sokan beszélnek az országban, pl orosz, francia, svéd, kínai és spanyol (egy tolmács azért több nyelvet kell tudjon 3-nál).

Ha kommunikációra mész, nem tudom lesz e munkád, de azt hallottam, azok elég jól keresnek, csak persze azok ide-oda utazgatnak, főleg ha nemzetközi kommunikációról beszélünk.

Hogy ne legyen matek, akkor vagy nyelvi irányba indulsz, művészi, vagy ilyen kommunikációs dologot tanulsz.

2014. febr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!