Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MOME-ra előképzettség nélkül?

MOME-ra előképzettség nélkül?

Figyelt kérdés
A tervezőgrafika és az animáció érdekelne, azt szeretném megtudni, hogy van-e esélyem ha, még nem vagyok jártas a szakmákban (úgy értem még nem csináltam animációt, nem jártam MOME előkészítőre)

2014. febr. 13. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne aggódj ezen - így fel sem fognak venni.
2014. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Korrekt, vélemény ilyen irányú szakképzésről?
2014. febr. 13. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez attól függ hogy önképző szinten mennyit gyakoroltad a rajzot, az animáción és a MOME előkészítőn kívül jártál-e valami rajzos oktatásra, meg hasonlóak. Ha nincs semmi rajzzal kapcsolatos tudásod a háttérben, szerintem nem érdemes vele megpróbálkozni. A MOME-legalábbis ahogy én hallottam- egy olyan hely ahova még akkor is nehezen kerülsz be, ha esetleg van valamilyen szintű rajzi előképzettséged. Iszonyatosan kevés embert vesznek fel alapból, és rengeteg a jelentkező. Plusz ha ilyeneken gondolkodsz, azt érdemes jó pár évvel előtte eldönteni és elkezdeni gyakorolni. Főként ha animációról van szó, mert két hónap alatt elég kicsi az esélye hogy bárki is képes lenne megtanulni az alapokat, és még egy kisfilmet is elkészíteni gyorsan a felvételire.

Szóval... jártál esetleg valami szakkörre, rajzzal kapcsolatos iskolába? Tanultál művészettörténetet esetleg? Animációval kapcsolatos fogalmakat mennyire ismered?:\

2014. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
elöképzettség nélkül sehogy...elöképzettség meg nem azt jelenti, hogy eljártál hetente kétszer rajzszakköra, vagy szeretsz otthon virágokat, vagy figurákat rajzolni... ugy vennének fel, ha minimum egy jo hirü müvészeti szakkozépiskolát elvégeztél volna, ahol hetente van legalább 16 szakmai tárgyad, illetve tudsz embert rajzolni ugy, hogy pl. az mozgásban van, ismered az anatomiát, bele tudod rajzolni a mozgo emberbe a csontokat és az izmokat, mi, hogyan, hova kapcsolodik... illetve ha animáciobol kimagaslo eredményied vannak és ismered a programokat..tervezögrafikára pedig ugy mész oda, hogy konkrét arculatterveket viszel, csomagolásterveket, plakátterveket....a vázlatokat összefüzve nyomda általa kis füzetekbe, kiadványokba..stb stb stb.
2014. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

/A 2. Válaszoló voltam./

Egyetértek az előbb szólóval, a heti kettő rajzszakkör (amiket a hallott dolgaim alapján elég komolytalanul vesznek) tényleg nem elegek az ilyesmihez. Viszont én nem tartom létszükségletnek az ,,jó hírű művészsulit" sem, bár lehet csak azért, mert én- abból a hülye indokból, hogy nem akartam kollégista lenni- nem egy olyanba mentem,hanem egy sima heti 3-4 órás gimnáziumos rajztagozatra. (meg is bántam rendesen.)

Mindenesetre ha van benned elég elszántság és kitartás és RENGETEGET gyakorolsz-konkrétan majdnem az összes szabadidődet beleölöd a rajzba-és van időnként egy rajztanár vagy művész a fejed fölött aki tanácsokat ad neked, megtanítja az alapokat és rávilágít dolgokra, akkor szerintem az is elegendő.

Bár tény és való hogy ez így a nehezebb út, de egyáltalán nem tartom lehetetlennek hogy így is sikerüljön valakinek.:D (bár majd minden bizonnyal ez a felvételiken derül ki számomra, mivel én is felvételizek az idén.)

Persze ezeket sem az utolsó két hónapban kell elkezdeni. Az tényleg lehetetlen.

2014. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én ott végeztem, illetve még 5 volt osztálytársam, mindannyian a szegedi müvészeti szakközépbe jártunk, ahol 16 ora szakmai ora volt. sajnos, legtöbbször ez sem elég. van olyan, akit negyedjére vettek fel, és ugy, hogy konkrétan 4 évig egy müvész mellett dolgozott mint restaurátor (festö restaurátor szakon végzett végül) mi pedig, tervezögrafikán, formatervezésen, kerámiatervezésen.
2014. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam olyan emberről aki 5-ször felvételizett és egyszer sem vették fel, most meg 3D-s animációt tanít. És a rajztanáraimtól is azt hallottam eddig, hogy nem sikerült nekik elsőre szóval...igen,elismerem hogy nehéz lehet bekerülni még előképzettséggel is. Nekem se hinném hogy az első próbálkozásom túl fényesen fog sikerülni, de legalább lesz tapasztalatom vele hogy legközelebb jobban teljesíthessek.:) Amúgy meg úgy hallottam hogy szerencsén is múlik ez az egész, hogy épp tetszik-e a stílusod az adott vizsgabizottságnak, vagy nem szimpatizálnak vele.
2014. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!