Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet módosítani a megjelölt...

Lehet módosítani a megjelölt szakokat, ha feladtam a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel feladtam a jelentkezésemet 3 különböző egyetemre (ELTE, SZTE, PPKE) nemzetközi tanulmányokra, majd este olvastam róla véleményeket, hogy büfészak, mindenki bánja, hogy oda ment, mindenből csak egy kicsit tanulnak és nem tudnak elhelyezkedni.

Egyébként nem vagyok hülye (csak figyelmetlen, mint látszik), történelemből és angolból emeltezek, emellett oroszból nyelvvizsgázom. Valóban érdekel a nemzetközi jog és politika, diplomácia, jó beszélőkém van, bár matekból nem vagyok a toppon.

Szóval lehet még valahogy módosítani? Vagy hogy másszak ki ebből a baromságból és milyen szakra menjek?


2014. febr. 14. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de rengeteg időd volt ezen gondolkozni és informálódni, nem csak egy napod. Feladtad, és utána érdeklődtél, és ez sajnos nagyon nagy hiba volt.

Tudniillik egyszer variálhatod majd csak a megjelölt szakokat, de CSAK a sorrendjüket, más szako(ka)t nem jelölhetsz meg. Úgyhogy ha csak ezt jelölted meg, akkor pórul jártál.

Legközelebb jobban figyelj oda, ez komoly döntés!!

2014. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha tényleg ennyire megbántad, X-eld ki az összes jelölést, és add meg az újakat!!!!! AZ A JELENTKEZÉS LESZ ÉRVÉNYES AHOL AZ ADATOK MEGEGYEZNEK !!LEVÉLBEN!! ÉS !!E-FELVI FELÜLETÉN IS!!!
2014. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nyomtass új lapot, de utána már ne változtass semmit, és add fel a jelentkezést, a 'nemzetközi tanulmányok'-ra való összes jelentkezésed törlése kerül, mivel nem fog egyezni az e-felviben megjelöltekkel.
2014. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A megjelölt szakok sorrendjén tudsz módosítani később egy meghatározott időszakon belül. Azt hiszem, hogy más szak nem jelölhető meg utólag.


Egyébként ha tényleg jól végig gondoltad és erre vágysz, akkor elmesélem, hogy nekem van ott ismerősöm és szereti. De ügyes is és nagyon ambiciózus... szerintem neki megvannak a képességei ahhoz, hogy azt a diplomát majd jól tudja felhasználni. (ösztöndíjak, programok, rendezvények, tehetségfejlesztők - ezeken való részvétel, így kapcsolatépítés, meg folyékony nyelvtudás több nyelven, külföldre is szívesen tervez stb.)

(Illetve, ha mégis marad ez a szak, de kevésnek érzed, akkor keresztfélévben is akár, vagy rá egy évre is vehetsz fel minort.)


Ha tényleg nem lehet módosítani a jelentkezéseden, akkor egyszerűen ha felvesznek, nem iratkozol be. Jelentkezel majd félév múlva, vagy 1 év múlva a meghirdetett képzésekre. Addig dolgozhatsz, vagy bele kezdhetsz valami szakmába, vagy felkészülhetsz egy teljesen más pályára. Nem tudok jobbat, sajnos. :(

2014. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szóval akkor valami ötlet, hogy milyen szakra menjek? Pontszám nem akadály.

2014. febr. 14. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Jellemzően akkor büfészak valami, ha nem tesznek bele kellő energiát, mert egyébként viszonylag könnyen el lehet végezni. Ha te minden évben viszont ösztöndíjat akarsz és kitűnő átlagot, nyilván többet kell majd tanulnod, mint akiknek csak az átmenés a lényeg. Az elhelyezkedés meg a kapcsolatokon (is) múlik, amit egyetem alatt is építhetsz. ha kevés a tárgy, vagy viszonylag könnyűek, használhatod az egyetemet szakmai tapasztalatszerzésre, hisz lesz elég szabadidőd.

Én a helyedben nem találnék ki hirtelen valami mást, hanem ezt hagynám benn, ha nagyon nem válik be, még mindig átjelentkezhetsz.

2014. febr. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!