Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy építészmérnöki egyetem...

Egy építészmérnöki egyetem elvégzéséhez mi kell? És mi a különbség az építész- és az építőmérnök között?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy milyen részeit tanulják az egyetemen a fizikának, mennyire kell tudni rajzolni ahhoz, hogy felvegyenek, vagy azt majd ott megtanítják, stb...
2014. febr. 15. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A mechanikát kell tudni fizkából.

Rajzolni nagyon jól kell tudni, mivel nagyon sokat kell rajzolni.

A rajzot nem tanítják meg, a rajzalkalmasságin kiszórnak, ha nem tudsz jól rajzolni.

2014. febr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Építészmérnök nagy vonalakban épületeket tervez, az építőmérnök meg minden mást (utat, vasutat, hidat, infrastruktúrást, nagyobb épületszerkezeteket, stb.).

Ahogy az első is mondta, a mechanikát kenni vágni kell mindkét helyen, de érthetően az építőknek jobban.

Az építészmérnököknél rajzalkalmassági van, úgyhogy nagyon kell tudni rajzolni, hogy bekerülhess. Később is lesz csomó szabadkézi rajz, amit ott már nem tanítanak.

Én építőmérnöknek tanulok, van építészmérnök ismerősöm, aki anno egyáltalán nem tudott rajzolni. Néhány hónap alatt felkészítette egy rajztanár a felvételire és fel is vették.

2014. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Én BME építészmérnökire járok. Ha lenne esetleg kérdésed szívesen válaszolok a szakkal kapcsolatban.

2014. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy rajz alkalmassági? Oda be lehet kerülni úgy, hogy matek-emelt és fizika-közép, de ott ha nem megy a rajz akkor esélyem se lesz?
2014. febr. 16. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt le van írva mit kérnek számon a rajzalkalmasságin. Érdemes egyetemi rajz előkészítőre járni előtte.

Ha nem megy a rajz, akkor kevés esélyed van a rajzalkalmasságin, érdemes kipróbálni a rajzelőkészítőt.

Ha nem szeretsz rajzolni csak nyűg lesz ez a szak, mivel rengeteget kell rajzolni, úgyhogy jól gondold meg.

Matek emelt és fizika közép elég a felvételihez.

A matek nem vészes nálunk.

2014. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!