Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középfokú matematika érettségi...

Középfokú matematika érettségire való felkészülés?

Figyelt kérdés

Hello! Jelenleg a 11. osztályt taposom, néhány napja viszont sikerült megvilágosodnom a továbbtanulásommal kapcsolatban. Az a helyzet, hogy kell hozzá legalább egy középfokú matek, melyet igen elhanyagoltam az évek során. Ez azt jelenti, hogy igen vegyes jegyeim voltak/vannak, átlagolva inkább a kettes felé húztam. Ennek a fő oka, hogy sosem nyitottam ki otthon, még átnézés erejéig sem, a házifeladat írást is mellőztem. Abból a szempontból szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem vagyok egy teljesen hülye, a logikám és agyam eléggé rendben van a tanárok állítása szerint. - tehát órán az új tananyagot mindig megértem és sokszor meg is tudom csinálni (előbb, mint aki sokkal jobban áll jegyek alapján) , vagy akár mondom a feladatot, ha közösen csináljuk, de a gyakorlat teljes hiányában dolgozatnál mindig elakadtam 1-1 pontnál, vagy elnéztem egy "apróságot", amin az egész feladat múlt. (Félreértés ne essék, egyáltalán nem magam akarom dícsérni, de van olyan, aki abszolút nem tud semmit és átlag alapján hasonlóan áll) Mostanra viszont úgy tűnik benőtt a fejem lágya, bár az évvégi jó jegy már így is elúszott. A kérdésem az lenne, hogy volt valaki hasonló helyzetben? Mennyire nehéz felkészülni egy középfokú érettségire? Néztem néhány perc erejéig néztem korábbiakat, és meglepő módon egyáltalán nem találtam olyan nehéznek.

Ha most elkezdenék ráhajani a matekra, rendszeresen gyakorolni, külön tanárhoz járni és nyáron - vagy még az idei tanévben - bepótolni az eddig vetteket lenne esélyem ötös érettségire? Tudom, hogy kicsit későn kapcsoltam, de már nem tudok mit csinálni. Mindenféle - trollkodásmentes - választ köszönök!



2014. febr. 19. 21:21
 1/4 Niiik válasza:
Nyugi, simán fel lehet készülni, én most fogok érettségizni, gyakorolni kell és menni fog az, még nagyon sok időd van addig simán fel bírsz készülni :)
2014. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy osztálytársam végig kettes volt, majd az érettségit megírta négyesre. Hasonló volt, mint te. Nem foglalkozott vele és lesz@rta, de érettségi előtt rájött, hogy ez nem jó és nekiállt gyakorolni. Meg is lett az eredménye.

Egyébként a matek érettségi véleményem szerint nem olyan nehéz, inkább csak a pszichés okok miatt szokták elrontani a diákok pl.: nekem úgyse fog sikerülni típusú hozzáállással

2014. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a logikád és az "agyad" rendben van, akkor hogy lehet, hogy kettes közelben vagy?

Velem középiskolában ugyanaz volt a helyzet mint veled, sose tanultam semmi elméletet, egyetlen feladatot sem csináltam meg otthon, sose írtam házit. Csak annyit tudtam, amennyit órán megjegyeztem. Ehhez képest legtöbbször 4-es vagy 5-ös voltam. Érettségire sem készültem (matekból) és az is simán 5-ös lett, pedig nem vagyokk zseni.

A lényeg, hogy különtanár nélkül, minimális gyakorlással is fel lehet készülni az érettségire (5-ös szintre).

2014. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó: jogos, amit írsz. Szerintem ez a kérdés nagyon tanárfüggő. Mi 2 éve költöztünk fel Pestre és a mostani matektanárom nagyon nem szeretem, áldásként élem meg, ha néha-néha helyettesítés van. Nem szeretnék már megint iskolát váltani, kihúzom érettségiig.

2014. febr. 24. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!