Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyenek ezek az emelt...

Hogyan legyenek ezek az emelt érettségik?

Figyelt kérdés

Igaz még van 3 évem a gimiből de már most meg szeretném tervezni. Orvosira szeretnék menni de ugye oda 2 emelt érettségi kell ami 100 pont tehát a biosz+kémia=200 pont

Én még gondoltam emeltezek töriből, irodalomból és ha ez is plusz 100 pont akkor ez is töri+irodalom=200 pont ami már 400 pont meg még egy nyelvvizsga ami most emelt legyen vagy közép? De szerintetek ez a terv mennyire jó?


2014. febr. 20. 17:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem irodalom hanem magyar
2014. febr. 20. 17:44
 2/3 anonim válasza:
hát nem tudom, én még ugye nem tapasztaltam az érettségi témát, de a bátyámat látva egy emelt érettségi rendkívülien nehéz, és ő csak matekból tett, a többi meg közép (bár ő a bme-re ment.
2014. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még ráérsz mert nem tartasz ott hogy érettségi tárgyakon gondolkozzál.

Nyilván ha majd közelebb leszel az érettségihez és ismered majd a felvételi pontszámítás szabályait, és akkor nem kérdezel ilyen formán. Mert butaság amit írtál.

A mostani 2014-ben lévő kisebb nagyobb módosításokkal 2006 óta van érvényben.

Jelenleg így számolják a pontokat:

A tanulmányi pontszám maximum 200 pont lehet. A jelentkező tanulmányi pontjait a középiskolai osztályzataiból, valamint az érettségi vizsgatárgyak százalékos eredményeinek átlagából a következő módon kell meghatározni:


1. Középiskolai eredmények (maximum 100 pont)


Az alábbi öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege:


magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat átlaga),

történelem,

matematika,

legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom ),

egy legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természettudomány.



Az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét.


A tanulmányi pontokba kizárólag a középfokú tanulmányok során megszerzett eredmények számíthatók be, azaz a 9-12. évfolyam (nyelvi előkészítő év esetében a 9-13. évfolyam) eredményei! A 6 vagy 8 osztályos középiskolában, de még az alapfokú oktatás-nevelés szakaszában megszerzett eredmények nem számíthatók be.


Figyelem! A pontszámítás során évente a két osztályzat számtani átlagát kerekítés nélkül kell figyelembe venni magyar nyelv és irodalom, nemzetiségi nyelv és irodalom tantárgyak esetében.


Figyelem! A középiskolai eredmények megállapításához és rögzítéséhez az szükséges, hogy a jelentkezéshez beküldje a középiskola utolsó két évfolyamáról, illetve ha valamely kötelező tantárgyat (tantárgyakat) vagy választott idegen nyelvet, vagy a választható természettudományos tantárgyat (tantárgyakat) korábban tanulta, azokról az évfolyamokról is a bizonyítványa másolatát. Erre vonatkozóan külön felhívást nem küld az Oktatási Hivatal.


Amennyiben a középiskolai tanulmányai során nem tanult természettudományos tantárgyakat, akkor külön kérvényeznie kell, hogy helyettük más természettudományos tantárgynak minősülő tantárgyat, tantárgyakat vegyenek figyelembe. Ehhez ki kell töltenie egy kérvényt (megtalálható a honlapunk Kérvénytár menüpontjában), és mellékelnie kell a középiskolai bizonyítványa másolatát az összes évfolyamról. A természettudományos eredmények hiányát a jelentkező a középfokú tanulmányokról – azaz a 9-12., nyelvi előkészítő év esetében a 9-13. évfolyamokról – szóló bizonyítványoldalak másolatával igazolhatja.


Amennyiben a jelentkező az adott tárgyat az utolsó két évben fakultáció keretében tanulta, úgy pontszámításnál azt kell figyelembe venni.

Főszabályként két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményei alapján számítható pontok az érettségi pontok. Az 1. sz. táblázatban találhatók meg az egyes szakok 2014-es érettségi követelményei, amelyeket a felsőoktatási intézmények a képzési területeikre vonatkozóan határoztak meg.

Időkorlát nélkül számítható tanulmányi pontszám a középiskolai és érettségi bizonyítványban szereplő eredményekből az alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, illetve felsőoktatási szakképzésre jelentkezőknél.



Amennyiben követelményként több érettségi vizsgatárgy választható – vagyis a kettőnél több megadott tantárgy között „vagy" szerepel –, akkor ezek közül a jelentkező számára legkedvezőbb két érettségi vizsgatárgy eredményei alapján kell kiszámítani az érettségi pontokat.


Az érettségi pontok száma egyenlő az érettségi vizsgán az adott vizsgatárgyból elért százalékos eredménnyel.

igyelem! Az érettségi pont számításakor nincs különbség az emelt szintű és a középszintű érettségi vizsgán elért százalékos eredmény között. Az emelt szintű vizsga teljesítését meghatározott feltételek esetén többletpontokkal kell értékelni (l. a Többletpontok c. részben).


Az érettségi pontok összértéke maximum 200 pont lehet (érettségi vizsgatárgyanként maximum 100 pont). „Régi típusú" (2005 előtti) érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők esetében az érettségi vizsgák automatikusan középszintű érettségi vizsgának minősülnek, az érdemjegyek az alábbi százalékos teljesítménynek felelnek meg:

jeles (5) 100%,

jó (4) 79%,

közepes (3) 59%,

elégséges (2) 39%.

Nos a fentiek alapján.

1. variáció:

tanulmányi pontok+érettségi pontok+ többletpontok

2. variáció:

érettségi pontok kétszerezése+ többlet pontok


Nincs olyan hogy emelt nyelvvizsga csak olyan van hogy középfokú vagy felsőfokú.

Érettségi van középszintű és emelt szintű.

Csak a felvételi tárgyakból érdemes emelt érettségit tenni, plusz pontokat is csak azokért kapsz ha felvételi tárgy, ha többől emeltezel az pontszám csökkentő, de majd rájössz a logikájára mit hogy érdemes.

2014. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!