Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon belül, melyik...

Magyarországon belül, melyik városban és melyik "iskolában" lehet tanulni Egyiptológiát? De fokozatosan írjátok le h melyik középiskoláa menjek utánafősuli egyetem ilyesmi. Csak az válaszoljon aki tényleg tudja!

Figyelt kérdés
Most még csak 7.-osztályos vagyok, de meg kell terveznem , hogy melyik középsuliba menjek meg ilyesmi..Nagyon szeretnék Egyiptológus lenni már kb..3-4 éve.:DMert imádom egyiptomot..voltam már egy csomó ki állításon múzeumban stb..:D
2009. dec. 11. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatási FELVÉTELI TÁJOLÓ-ban ezt találtam:


Egyiptológiát a Bölcsészettudományos képzésen belül, ott találsz, ahol van Ókori nyelvek és kultúrák nevű alapszak. DE-BTK [Debreceni Egyetem], ELTE, PPKE [Pázmány Péter Katolikus Egyetem], PTE [Pécsi Tudományegyetem], SZTE [Szegedi Tudományegyetem] - ezeket sorolták fel, ahol pl. ebben az évben indul ilyen alapszak.

Szakirányok: asszírológia, egyiptológia, klasszika-filológia (latin, ógörög)


"Az egyiptológia szakirányos hallgatók az ókori Egyiptommal kapcsolatos tudományos eredményekkel találkozhatnak, az egyiptomi történelemmel, nyelvészettel, irodalommal, régészettel, művészettel, vallástörténettel ismerkedhetnek meg alaposabban. Az egyiptomi és kopt nyelv megismerése szintén a kimeneti követelmények közé tartozik."


Azt írja még, hogy ilyen képzettséggel tudományos karriert futhatsz be, kutatóintézeteknél, múzeumokban, egyéb archívumokban, illetve idegenvezetőként dolgozhatsz. De a terület nagyon szűk, kevés embert igényel, így nehéz a dolga egy frissdiplomásnak.


Ebben az évben pl. az ELTÉ-n minimum 20 emberrel indítanak szakot, de maximum 35-en lehetnek.


Nagyon humán szak, ebben a 480 pontos rendszerben, most ilyen felvételi tárgyakat kérnek:

magyar/történelem ÉS angol/francia/latin/német/olasz/orosz/spanyol/újgörög


Konkrét középiskolát nem ismerek, de ha nagyon érdekel ez az irány, akkor keress olyan helyet, ahol emelt óraszámban tanítanak történelmet és/vagy idegen nyelveket [akár újgörögöt, latint is]!

Szóval humán gimnáziumok jöhetnek szóba, csakis.

2009. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
ELTE, Budapest. Előtte egy erős gimnáziumot javasolok, hogy meglegyen a felvételi pontszám.
2009. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
egyetértek, előbb egy jó gimi, hajts rá törire vagy magyarra meg egy nyelvre, aztán ELTE BTK keleti nyelvek és kultúrák szaka, az a legjobb. sok sikert :)
2009. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket!!

De még jöhetnek jó sokan!!

Az első kommntelő aki azt a hosszút írta:hogy érted h angol/francia/latin/német/olasz/orosz/spanyol/újgörög ??

Úgy érted ezt h mindent meg kell tanulni vagy úgy h ezek közül kell v.melyiket??

Egyépként a többit amit írtál fontosnak tartom és köszönöm hogy ilyen részletesen le írtad..:D

2009. dec. 12. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:

a / jel azt jelenti, hogy "vagy"

azaz például most úgy kell jelentkezni az ilyen képzésre, egyetemre, hogy a két felvételi tárgyadból az egyik vagy magyar, vagy történelem, a második pedig a / jellel felsorolt tantárgyak közül valamelyik... [pl. angolul tanulsz, abból érettségizel, tehát azzal számítják].


de ezzel még ráérsz, változhat még ez eleget.

először alapozz, tanulj rendesen, és hajtááás! :)

2009. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okéé.köszikee:D
2009. dec. 26. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:
4-5 év múlva elég lesz gondolkodnod azon,hogy hova menj egyetemre.Addig nem nagyon tudsz mást tenni mint olvasni olvasni olvasni a témában.
2009. dec. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A szegedi tudomanyegyetemen nincs egyiotologia csak klasszika filologia
2016. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!