Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a TTK-s szakoknak...

Szerintetek a TTK-s szakoknak mi a nehézségi sorrendje?

Figyelt kérdés

szerintem:

fizika

kémia

biosz

földtudomány

matek

földrajz

Nyilván a kérdést nem lehet precízen megválaszolni, hiszen mindenkinek más a nehezebb, de én a környezetemből ezt tapasztalom. szerintetek?


2014. márc. 2. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
A bioszt a sor végére kellene tenni, a matekot pedig a kémia után minimum, de inkább elé. A biológia alapú képzésekhez beleértve az orvosit is, csak segg kell semmi más.
2014. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha már TTK-ról beszélsz, próbáld ennél tudományosabban megközelíteni a dolgot, és felállítani valamilyen mérési módot vagy definíciót a nehézség összehasonlításához. Csak ez méltó a TTK-hoz, és csak ettől válik értelmessé a kérdésed.
2014. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ismerőseim elbeszélése alapján gondolom.

számomra a seggelés a legnehezebb azért is raktam első helyre. én pl matekra járok, ahol ebből szerencsére viszonylag kevés van, ezért is raktam hátulra :D

2014. márc. 2. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor TTK-s létedre egy teljesen tudománytalan megközelítést választottál.

Ha csak az odajárók elbeszélésére alapozol, még az is kiderülhet, hogy valami tingli-tangli büfészak a világon a legnehezebb. Például egy olyan kiválasztási effektus miatt, hogy eleve azok jelentkeznek oda, akiknek egy komolyabb szak elvégzése már lehetetlen lenne, és a semmilyen szak is óriási erőfeszítést követel tőlük, mert leragadnak a szövegértési problémáknál.


Így semmi értelme, nem kaphatsz hasznos eredményt.

Szerintem például a kémia meg a biológia a legnehezebb, mert én ezeket utálom, és már az általánosban sem tanultam meg rendesen, és nem is érdekelnek. Valószínűleg hamarabb végezném el a másik négyet együttvéve, mnt ezt a kettőt. Na? Ezt akartad tudni?

2014. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy hol mennyire terhelik le a diákokat, mennyi az elvárás, mennyit tudnak aludni, stb. pl a kémiás ismerősöm mondta, hogy direkt szivatják a népet, nem tud aludni állandóan sír.

nálunk ilyen abszolút nincs, teljesíthető követelmények vannak, amik nem könnyűek, de ha az ember tanul, megcsinálható.

2014. márc. 2. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt én tudom, én is elvégeztem.

Akkor már van néhány szempontod, ezeket kéne számszerűsíteni és összehasonlíthatóvá tenni.

2014. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(A sírás ugyebár a saját személyiségéből fakad, nem a szak nehézségének a jellemzője.)
2014. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én sokkal lelkiismeretesebb meg stresszesebb voltam nála gimiben, és ugyanabba az osztályba jártunk :D
2014. márc. 2. 16:55
 9/9 A kérdező kommentje:
mondjuk az is lehet, hogy én ELTÉ-s vagyok, ő meg SZTE-s, és az SZTE elvileg sokkal jobb, tehát gondolom nehezebb is. (bár szerintem nem attól lesz jó egy egyetem, hogy kikészíti a diákjait, plusz van egy szaktársam, aki már elvégezte a kémiát is, és mondta, h itt is szivattak)
2014. márc. 2. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!