Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-n jó a gazdasági képzés?

A BME-n jó a gazdasági képzés?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan a gazdálkodás és menedzsment érdekelne.

Kontra: BGF-PSZK.

Ezek között hezitálok.

Kérdéseim azok lennének, hogy melyik a jobb alapvetően, illetve nehézség szempontjából mi a véleményetek ezekről?

Előre is köszönöm!



2014. márc. 3. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A BME egy műszaki iskola. A BGF gazdasági. Mindkettőnek benne van a nevében, gyengébbek kedvéért.

Szerinted melyiken lehet jobb a gazdasági képzés?!

2014. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor erősségi táblázatot látok, mindig a BME van előrébb. Azért kérdezem. Mert ellenérvként azt tudnám mondani, amit írtál. Ergo, nem jutok dűlőre.
2014. márc. 5. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen erősségi táblázatot láttál? Mit mér, mi alapján megy?

Elég hihetetlennnek hangzik.

2014. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a hihetetlen, hogy ilyen hülye érvet hozol fel, hogy a BME mérnöki egyetem. Ha még nem tűnt volna fel, az egyetemek általában egyáltalán nem homogén iskolák.


Két teljesen más karon van a képzés, BME-nek is ugyanúgy van egy teljesen erre szakosodott karja, mint a BGF-nek, nem a mérnökök tanítanak közgazdaságot a diákoknak.


Ha mondjuk az egyik mérnöki karhoz lenne hozzácsapva akkor lenne alapja annak, amit mondasz, de így semmi értelme.


Csak gondolj arra, hogy az ELTE-nek hány fajta kara van. Kb. minden van ott, mégsem egy kollektív szar suli.


Ettől függetlenül nem tudom, hogy jó-e a BME-s gazdasági képzés, de nem hinném, hogy rossz. Legalábbis biztos elismert.

2014. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Csak gondolj arra, hogy az ELTE-nek hány fajta kara van. Kb. minden van ott, mégsem egy kollektív szar suli. "


Hát pedig pont, hogy az. Van ismerősöm, aki 1 év ELTE gazdasági képzés után otthagyta, majd inkább újfelvételizett a Corvinusra, mert annyira színvonaltalan volt az ELTEs oktatás, hogy semmi értelmét nem látta elvégezni.


A BME-re nem mondtam, hogy mérnöki. Azt mondtam, műszaki. Ez nem azon múlik, hogy milyen nevű karai vannak, melyik tanszéknek van külön épülete. A hírneve, a kapcsolatai mind műszaki jellegűek. A gazdasági szak attól még nem lesz színvonalas, hogy kaptak egy épületet, bele megfizetnek 10 közgazdászt, hogy oktassanak. Ettől sokkal többet várunk el egy jó intézménytől.

2014. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!