Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus diplomána...

Gazdaságinformatikus diplomának mekkora értéke van, mennyire nehéz elhelyezkedni egy frissen végzett számára?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
El lehet, de jobb a szakosodott diploma: gazdász, vagy informatikus.
2014. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Miért jobb? Kifejtené ezt valaki bővebben? Saját tapasztalat, vagy csak a jó magyar "ismerek valakit, akinek a szomszédjának az unokahúgának a barátja oda járt..."?
2014. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló PSZ-t végzett, és szakmájában is dolgozik immár 8 éve. Köszöni a bizalmat..


És hogy miért jobb, azért, mert jobban értesz az adott szakmához. Félévenként 6-7 tantárgy van, tehát gazdinfón a kötelező 1-2 haszontalan tárgy mellett akkor így van 4 fontos szakmai tárgy, abból akkor 2 gazdálkodós, 2 infós.

Nem nehéz belátni, hgy félévenként 2 gazdász tantárgytól egyáltalán nem fogsz érteni a gazdasághoz.

2014. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha 8 éve PSZ-t végeztél, akkor biztos marhára képben lehetsz, hogy mit oktatnak MA a gazdinfón. :))) Sok sikert a szakmádban, de tényleg. Csak ne felejtsd el, hogy a világ változik körülötted, és ezzel lépést kell tartanod ahhoz is, hogy a saját szakmádban sikeres légy. Remélem, nem a tipikus mérlegképes könyvelő vagy, aki franciakockás papíron tud akasztófát könyvelni, és lenézi, aki ehelyett a rendkívül hasznos készség helyett a sum-nál bonyolultabb függvényeket is használ az Excelben, na adj' Isten programozni is tud.
2014. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért csak feltűnne, ha MA lenne körülöttem akár csak 1 gazdaságinfót végzett ember is, egy modern, jól fizető multinál, több száz alkalmazottal?

De nincs. Csak gazdászok meg IT-sok.

2014. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Hogy a csoportodban, részlegeden csak számvitelesek vannak? Nos, ha valaki számvitelesként (szépen magyarul mondva könyvelőként) dolgozik, ez nem meglepő. Azt meg kétlem, hogy mind a több száz kollégád végzettségét pontosan ismernéd.


Nem tudom, mit értesz pontosan "gazdász" alatt (ez ugyanis egész mást jelent, mint a "közgazdász", és ha ilyen végzettséged van, ezt neked is tudnond kell/ene), de a mindenféle gagyi "ilyen-olyan-menedzsment" szakoknál (akik magukat szintén előszeretettel nevezik közgazdászoknak, holott nem azok) szerintem a gazdinfó ezerszer értékesebb és hasznosabb mind tudásban, mind a diploma presztízsében.


A vitát itt is lezárnám azzal, hogy most írtad le, nincs személyes tapasztalatod a szakon végzettekkel kapcsolatban. Innentől nincs miről vitatkozni, mert csak az előítéleteidet hajtogatod.


U.i.: Szeretnélek felvilágosítani, hogy ha PSZ-t végeztél, akkor nem vagy se gazdász, se közgazdász. A "gazdászokat" nem tudom, hol képzik (talán valami mezőgazdasági főiskolán), a közgazdászokat viszont a Corvinus K karán képzik 6-7 évig, és messze nem azonosak a PSZ-esekkel.

2014. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szemmel láthatóan fogalmad sincs a gazdász kifejezésről, innentől kezdve szerintem inkább ne írogass egy "gazdaságinformatikus" szakról....
2014. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A másik fele a kommentednek is hasonlóan nonszensz.


"Nos, ha valaki számvitelesként (szépen magyarul mondva könyvelőként) dolgozik"


Csak szólok, a mérlegképes könyvelő az egy tanfolyam, amit bárki elvégezhet.

A PSZ pedig egy 4 éves BSC szak, köszönőviszonyban nincs egymással a kettő.

2014. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Tudom, tudom... ne etessük a trollt... de mégis...


Miért mi az a gazdász? Taníts, mester! (Csak mert a felvi.hu alapján egyetlen magyar felsőoktatási intézményben sincs ilyen nevű szak... még az általam tippelt mezőgazdasági főiskolákon sem.)


Pontosan tudom, mi a különbség a PSZ és a mérlegképes között. Az, hogy aki PSZ-t végzett, nem jogosult önálló könyvelői tevékenységre (azaz nem könyvelhet cégeknek), csak ha megvan hozzá a mérlegképes vizsgája is. Viszont dolgozhat könyvelői munkakörben egy cég alkalmazottjaként.

2014. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Viszont dolgozhat könyvelői munkakörben egy cég alkalmazottjaként."


Meg még 200 másik munkakörben.

2014. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!