Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az értelmi fogyatékkal élők...

Az értelmi fogyatékkal élők továbbtanulhatnak? Mármint egyetemre, főiskolára, vagy ilyesmire gondolok. Van ilyen spéci egyetem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha el tudja végezni, akkor igen.
2014. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint ha megfelel a felvételi követelményeknek.
2014. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Spéci egyetem nincs. Nem is férne bele a műfajba.

Amíg a tankötelezettség tart, addig indítanak speciális osztályokat nekik. De a legtöbb értelmi fogyatékos az érettségit se tudja letenni, esetleg egy egyszerűbb szakmát tanul meg (a szomszédom például valamilyen mezőgazdálkodással, kertészettel kapcsolatos iskolában tanult, amit direkt fogyatékosoknak indítottak, ezzel is foglalkozik, persze egyszerű, "lebutított" anyagot tanítanak).


Az egyetem viszont pont fordítva működik. Amíg általános- és középiskolában kiszolgálják a diákok eltérő igényeit, egyetemre azok a diákok mennek, akik képesek teljesíteni a követelményeket. Ahogy egyik "kedves" tanárom sokszor elmondta: "Nem kötelező ide járni. Aki nem bírja, az keressen másik egyetemet vagy tanuljon szakmát."


Egyébként most ez csúnyán hangzik, de egy értelmi fogyatékostól, akinek az is gondot okoz, hogy egy egyszerű szöveget elolvasson, hogy várhatnánk el, hogy magas szinten űzzön valamilyen tudományágat? Márpedig az egyetem alapvetően erről szól.

2014. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolónak igaza van. Az értelmi fogyatékosság meghatározásában egyébként benne van egy megfogalmazás, ami nagyon fontos: önálló életvezetésre nem képes. Tehát mindig segítséget fog igényelni, ebből aztán sok minden következik.
2014. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig még csak testileg fogyatékost láttam felsőoktatásban (Pl. kerekesszékest)
2014. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Ők nem nagyon jelentkeznek a felsőoktatásba
2014. márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!