Hany eves/szemeszter az alabbi szakok?

Figyelt kérdés

Toxikologia

Molekularis biologia

Epidemiologia

Immunologia

Traumatologia

(Nem tudom meg pontosan, hogy mivel szeretnek foglalkozni erettsegi utan es, hogy pontosan hol vannak egyetemek, ahol ilyen szakokon helyezkedhetek el, legfokepp Dania erdekelne..)



2014. márc. 14. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Oxiologia

Virologia

Onkologia

Nefrologia

Hepatologia

Bakteriologia

???

2014. márc. 14. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek 1 kivétellel (molekuláris biológia) az orvosi pályák, a kivétel a molekuláris biológia pedig biológus képzés egyik szakiránya.

Még kevered a fogalmakat, mert nem "toxikológia" leszel hanem pl. toxikológus..stb.

Félre téve általános orvosi szakra kell menned, ami 6 év azaz 12 szemeszterből áll. Utánajön a szakosodás...ami átlagban további4-5-6 év attól függ melyik szakirányt választod.Orvosi egyetem van Pesten, Pécsen, Debrecenben, Szegeden...

Vagy biológia alapszakra kell menned az 3 év és utána biológia MSC képzésre ami további 2 év.....és molekuláris biológia szakirány kell választanod. Ez megvan 5 év azaz 10 szemeszter alatt.

2014. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pécsen... azért te sem tudsz mindent :D
2014. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszadó ez nekem szólt?

Mi az amit nem tudok? (Nyilván mindent nem.)

2014. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1. commolo, nem keverem csak a szakokat mondtam es nem maga a foglalkozast :D
2014. márc. 15. 09:42
 6/8 A kérdező kommentje:
es orvosinal mindegyiknel kell az alap orvosi? :s
2014. márc. 15. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Ezek nem foglalkozások, hanem tudományterületek!

pl. nem traumatológia leszel hanem traumatológus..vagy nem toxikológia leszel hanem toxikológus..stb. mindegyikhez kell az általános orvosi szak

2014. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jol van mar, ugyanmindegy a lenyeg, hogy megertettem

nehoymar ezt beszeljuk, mikor ertelmesebb kerdesre is lehet valaszolni

2014. márc. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!