Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék normális életet...

Hogyan tudnék normális életet ebből kihozni?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt egy építőipari iskolába mentem. az első évem két tannyelvű volt, német. Nem tetszett a nyelv és meg is buktam, átkerültem egy normális osztályba. Át bukdácsoltam a 9.-en. 10. év félévében szóltam anyukámnak hogy nem tetszik a szakma és írasson át egy gimnáziumba, ahol ugyan úgy megszerezhetném az érettségit. Azt mondta, hogy nem mert csak szakmával a kezében veszik figyelembe az embert, mikor munkát keres. Lassan jön az év vége és én közel állok a bukáshoz. 17 éves vagyok és még van egy évem tankötelesen, de nem is akarom ott hagyni az iskolát végérvényesen, csak ezt a szakmát, mert egyáltalán nem érdekel. Viszont érdekelnek engem a nyelvek, nagyon szívesen lennék tolmács vagy nyelvtanár.
2014. márc. 15. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

attól még, hogy nem szereted azt, amit csinálsz, még nem mentség a bukdácsolásra. mindent meg lehet tanulni, hogy haladhass tovább.


jól értem, hogy 10. osztályos vagy? tanulj, még van egy pár hónap, és nem fogsz megbukni semmiből, de azt vedd figyelembe, hogy ha így folytatod, akkor sem vesznek át gimnáziumba, ha anyukád megengedi.


egyébként nyugodtan elmondhatod neki, hogy továbbtanulási szándékod van (tolmács egyetemen lehetsz, nyelvtanár is), évvégéig bizonyítsd be neki, hogy tudsz tanulni, javíts sokat mindenből, és látni fogja, hogy akarat is van mögötte, nem csak tutyimutyiskodás, meg új menekülési útvonal.

2014. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!