Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 éves nő vagyok, sima...

30 éves nő vagyok, sima gimnáziumi érettségivel. Késő e már továbbtanulnom valamit, vagy merjek belevágni? Nem lesz e már túl késő, mire papírt szerzek, kellek e majd valahová mire elvégzek valami szakot és jobb esetben is leszek vagy 35 éves?

Figyelt kérdés
Érettségi után mindig dolgoztam valahol, de egyik munka sem igért nagy karriert meg lehetőséget, de jó volt mert szegény családból származok és kellett nagyon a pénz, akkor nem gondolhattam továbbtanulásra. Pedig jó eszem volt mindig,a matek kivételével mindenből jeles voltam, szerettem és könnyen tanultam nyelveket. Jelenleg gyesen vagyok, de hamarosan lejár. A párommal jelenleg nem élűnk rosszul,de nem akarok tőle függni, nem akarok kitartott háziasszony lenni életem végéig. Szóval mit tanulhatnék még, Ennyi évesen, amivel érek is valamit?
2014. márc. 18. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, érdekel-e bármi is, vagy csak azért akarsz tanulni még, nehogy kimaradjon ez az életedből. Tanulni sosem késő egyébként, én most kezdtem az egyetemet, és több 40 körüli csoporttársam is van! Viszont csak akkor vágj bele, ha nem csak muszájból teszed. Egyetemre, főiskolára járhatsz ingyenesen is, ha eléred az államis ponthatárt, viszont elképzelhető, hogy ehhez valamiből újra érettségizned kellene. Felvi.hu honlapon tudsz tájékozódni szakokról, követelményekről. Ezen kívül tanfolyamokat, OKJ-s képzéseket is nézegess, mert vannak jók és hasznosak, viszont azokért mindenképpen fizetned kell.
2014. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Azért azt kalkuláld bele, hogy nem könnyű családanyaként tanulni, pláne munka mellett. Csak akkor tudod megcsinálni, ha ebben a család, a párod támogat, mert rengeteg időt fogsz otthonról és a gyerektől távol tölteni és házon belül is tanulással, nehéz nyelvezető szakirodalom olvasásával, házi dolgozatok írásával.
2014. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Családanyaként tanulok most is, nekem is munka volt sokáig az első, most gyesen vagyok még a babával. Meg lehet csinálni, akarni kell és pontosan szervezni. Ha van egy kis segítséged, meg tudod valósítani. Keress olyasmit, ami igazán érdekel (akkor könnyebb tanulni is), és van levelezőn. Sok sikert! Tanulni soha nem késő, a családomban mindenki tanul, még az 55 éves szüleim is. Mikor-mit. Csak a javunkra válik. Nyelvet, szakmát, stb. Fejlődni mindig megéri.
2014. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tanulni akarsz, soha nem késő.
2014. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Készségeket sajátíts el! Főleg nyelveket. (Azon belül is főleg az angolt.) Aztán: számítógépes felhasználói programokat. (Bemutatók készítése, raktárkészlet-kezelés, stb.) Szerezz jogosítványt. (Ha B már van, akkor C-t is.)
2014. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!