Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Dobó katalin gimnázium?

Milyen a Dobó katalin gimnázium?

Figyelt kérdés

iskola

tanulás



2014. márc. 21. 20:37
1 2
 1/17 Abrams12 válasza:
100%
Szia!Én 1 éve járok oda és szerintem nagyon jó!Kedvesek a tanárok,sok szünet van,van büfé ahol isteni szendvics és hotdog van és jól tanítanak ha jól hallottam Komárom-Esztergom megye legjobb gimnáziuma.
2014. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Nagyoon jó a suli már 3 éve odajárok és egyszerűen imádom. Kinézetre is jó, illetve a tanárok nagyon kedvesek, jól tanítanak. A tanulmányi versenyeken jó helyezéseket szoktunk elérni, az éves átlag 4-5ös.Gyakoriak a programok, egy tanévben 3 bál is van, ahova külsősök is jöhetnek. Ezen kívül még van tehetségkutató, diákkirály választás, dobó napon pedig az osztályok versenyeznek egymás között. Én csak ajánlani tudom neked. :))
2015. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Bár már nem aktuális a kérdés, azért leírom a véleményemet, hátha egyszer valaki még idetéved. Én utáltam ebbe a gimibe járni. :) Ha nem vagy dúsgazdag, az osztálytársaid - legalábbis az enyémekből kiindulva - nem vesznek majd semmibe, tinédzserként az önértékelésed a nullával lesz egyenlő. Ha a szüleid nem bennfentesek, lehetsz kitűnő tanuló, egy két tanárt kivéve senkit nem fog érdekelni, még könyvet sem fogsz kapni a tanévzárón. :) Szóval megéri teperni a folyamatos megaláztatásokért. Hiába voltam kitűnő tanuló, az életről semmit nem tanítottak. Megtanítanak magolni, egyik napról a másikra beseggelni több száz oldalt, de gyakorlati tudást nem fogsz kapni. Persze ebből a gimnáziumból egyenes út vezet a legmenőbb egyetemekre, ahol olyan mennyiségű tananyagot kell majd elsajátítani, hogy a "dobós" módszerek nem lesznek alkalmasak rá. :) Szóval szerintem felesleges gürcölni, el lehet végezni, de én ha újrakezdhetném, hát nem ide jönnék.
2016. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Én nem úgy látom, mint a #3 válaszoló. Engem nagyon sok életben fontos dologra (és egyetemen is használható dolgokra) tanított meg az iskola és tanárai. Sokkal könnyebben boldogultam az egyetemen.

Nem volt jellemző a "szegények semmibe vevése" sem.

2016. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
41%
Bár én már nem járok ide, de... Szerintem nagyon szar iskola! Az én korosztályom más iskolákban sokkal többet tanult mint mi ebben az elátkozott, nyomorult, iskolának nevezett intézményben. A tanárok többsége nagyon szemét, csak a kedvenceikkel foglalkoznak, a többieket pedig semmibe veszik. Van több olyan tanár (matek, történelem) aki messzeföldödről híres arról, hogy mekkora köcsög. De a lényeg az, hogy az igazgató haverjaik, így szinte bármit megengedhetnek maguknak. Jó pár diák életét megkeserítették!
2016. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Én harmadik éve járok ide, és nagyon szeretem! Mi sem vagyunk gazdagok, de soha senki nem nézett le emiatt. Nagyon sokat tanítanak, és igen, tényleg vannak szemét tanárok (hol nincsenek?) de többségében nagyon aranyosak :) Egyébként hihetetlenül sok minden múlik az osztályfőnökön és az osztályon, ha valakinek azzal nincs szerencséje, sokkal jobban bántja a többi negatívum, előző sulimban bőven tapasztaltam :)
2017. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
En masodik eve jarok oda, nyek-es osztalyba es en nagyon nem szeretem a helyet. Ahogy valaki irta elottem, a penz nagy ur, nekunk nincs sok ezert nem is sikerult bekerulnom a kozossegbe. Ne baratkozz mas osztalyjal, mert akkor teljesen kizarnak. Nagyon rossz tanaraim vannak, peldakent kemiabol kettesre allok, mert a tanar nem tanitja meg az anyagot csak felirja a tablara es eljunk azzal. A nemet az elso nyelvem es ugy erzem kevesebbet tudok mint mikor elkezdtem ide jarni. A #2 megemlitette hogy jo allapotu a suli. Nem. Miota edesanyam oda jart nem volt felujitva semmi, egy foldrenges soran megrepedt az iskola, annak a nyomai tisztan latszodnak, pont a mi osztalyunkon megy keresztul, az ablakokon bejon a hideg es a radiatorok javitasara tavaly tel ota varunk. En ennyit mondanek. Persze masnak tetszhet.
2017. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
#7 Kitti?
2017. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
#8 nem, nem Kitti😅
2017. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2009-ben kezdtem és ma ballagtam, így, azt hiszem, tudok szolgálni részletes élménybeszámolóval.


A Dobó véleményem szerint toronymagasan a megye legjobb iskolája és általánosságban elmondható, hogy az itt tanulók erős alapot kapnak bármilyen felsőoktatási intézménybe is készülnek, de semmi több. Nem az a klasszikus értelemben vett zseniképző, mint azt a város többi középiskolájában gondolják, OKTV sikerek javarészt angol nyelvből vannak (bár 2013-ban egy csaj megnyerte a törit a 12A-ból 😄), mert abból professzionális a suli, simán fölkészítenek a felsőfokú nyelvvizsgára ha egy nagyon picit te is adsz hozzá. A többi nyelvóra, isten bocsássa meg, de egyszerűen katasztrófa. Ott már a grammatika seggeltetése, az oldalnyi házik feladása meg a halál monoton órák a jellemzők, amit írtak is fölöttem. Mi még angolon néztünk filmeket, viccelődtünk és kajáltunk a kertbe angolmódra ;) bár attól tartok, hogy a szaros kerettantervek, meg a láz, hogy a lányok-fiúk minél több nyelvvizsgát mutassanak be érettségiig, elvették a lehetőséget ettől, holott ez egy önpusztító folyamat. Ezért is kérdőjelezik a NyEK-es osztályok értelme, mert jó tanár kevés van, motiváció meg szintúgy. Ugyancsak ezért fogja itthagyni a pályát egy nagyon klassz matektanár 2-3 év múlva.


Tanulásról még: lehetetlen megbukni, lehetsz bármilyen link alak nem tudsz olyan böszmeséget csinálni, hogy megbukj, de igazából kevesen szoktak ide eljutni (évi max 2 ember), napi fél órácskával lazán teljesíthető kitünőre 9.-ig (mondjuk én soha nem voltam az 😆) utána a kémia már gázos lesz (ez szintén előkerült). Abból én is kettes voltam 😭. De mondom, akit érdekel a dolog annak lehetősége szinte minden népszerűbb tárgyból emelt szintű tudásra szert tenni.


A bálok meg a többi esemény soha sem izgatott igazából, de akinek van rá igénye annak ott van, ugyanígy a büfével: én drágának tartom, ki nem találnátok mennyivel olcsóbb volt ott minden még 8 éve.. (140). Kis negatívumot fel kell, hogy hozzak, ami nekem nagyon szúrta a szemem és sajnáltam mindig is. Olyanról ne is álmodozzon az aki idejön, hogy tanítási időben lesznek kirándulások, színházak, múzeumlátogatás vagy egyéb kultúrprogram, holott ez igencsak hasznos lenne és több iskolában is bevett szokás. Azt hiszem kétszer voltunk, még nyári szünetek előtt: egyszer egy dupla rajzon a bazilikánál és egy tripla irodalomóra keretében a Babits háznál😉. A sulis ünnepségek és a tehetségkutató az viszont tényleg nagyon szuper, a hangversenyek is többnyire élvezhetők. A diákkiályválasztásokat csak résztvevőként élveztem, amikor a szervezéshez ér egy osztály rájön, hogy mégsem akkora buli, aztán jön egymás baszogatása a pénzbefizetésekkel, meg a szardobálás, hogy biztos te tépted le a plakátot stbstb


Hát ja a sznobizmus. Az van. Ugyan nem nézik le a szegényebbeket mert ez egy annál kulturáltabb banda, de tényleg rém idegesítő. Ez amúgy főleg végzős osztályoknál jön elő, amikor szamít, hogy kinek milyen öltönye, autója van, amikor még egy kanyi vasat sem keresett a legtöbbje LMAO.


Amit amúgy ajánlok, hogy mindenképp járj el a suliba sportolni vmit délután, tényleg tök sok havert, ismerőst, szerelmet össze lehet szedni vele meg ha elég korán kezded majdnem tuti, hogy diákolimpiára visznek, mert ahogy én érzékeltem elég nagy hiányok vannak röpisekből meg focisokból, de igazából szabadidőnek is okés főleg, hogy megvált a délutáni tesitől, ami kb egyenlő a szivacson dögléssel 😂😂.

2017. máj. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!