Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BCE, BME, ELTE Gazdaságtudom...

A BCE, BME, ELTE Gazdaságtudományi Karjai mennyire nehezek, csak zsenik tanulnak ott?

Figyelt kérdés

Én jelenleg egy 10. osztályos tanuló vagyok egy közgazdasági szakközépiskolában. Egyáltalán nem tanulok sokat, átlag 45p, de így is az évfolyam egyik legjobb tanulója vagyok (igaz ez csak egy középiskola, itt a 4,5 rendkívül jó) legalábbis az érettségi tantárgyakból, mert az átlagom az ilyen ének, rajz, biológia, kémia, fizika húzzák le, mert egyszerűen nem szeretem őket, és nem is tanulom. Azaz nem sok tanulással egész jó tanulónak mondhatom magam.

A fent említett iskolákról azt hallom mindig, hogy ilyenre ne is gondolj, az lehetetlen, mindenki ezt mondja, még a nálam jobb tanulók is. De most akkor az merült fel bennem, hogy ezekre a helyekre csak zsenik járnak vagy micsoda? Vagy akár én is bekerülhetnék, ha az elkövetkezendő két évben megnyomnám a tanulást?

Egyébként irodalmat, törit könnyen tanulom, ha fordítok rájuk időt, angol nagyon könnyen megy, pedig szerintem nincs olyan jó nyelvérzékem, matek pedig változó, mostanában éppen elég jól megy, de tavaly nem ment annyira. Igaz nem olyan jó tanárom van szerintem, mert pl. volt, hogy több órán keresztül nem értettem valamit az alapján, amit ő elmondott, de otthon magamtól könyvből egy 20 perc alatt megértettem. Egyedül komoly problémám a szöveges egyenletekkel van és a geometriával, mert azt kimondottan gyűlölöm.

Véleményeket szeretnék kérni, és ha úgy gondoljátok tanácsokat is adhattok, ha megérdemlem.

Köszönöm! :)



2014. márc. 23. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A zseni talán erős (már ha ugyanazt értjük zseni alatt), de nagyon okos és SZORGALMAS tanulók jelentkeznek ezekre az egyetemekre az egész országból. Az, hogy ne is gondolj rá szerintem csak az ismeretlentől való félelem miatt mondták, 10.-es vagy, ha nagyon megnyomod már most akkor szerintem képes lehetsz egy ilyen sulit elvégezni.:)
2014. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, a zseni tényleg túlzás. Én a Corvinusra járok/jártam, és azt tapasztaltam, hogy pl egy közgázos szakközépből jövő valaki eleinte sokszor előnyben van egy kitűnő tanuló gimissel szemben, mert már van egy kis közgáz ismerete, nem az egyetemen derül ki számára, h nem is érdekli pl az egész :D. Nem kell zseninek lenni, bekerülni egyébként szerintem nehezebb, mint elevickélni a diplomáig. Ha pedig komolyan veszed az egyetemet, akkor meg kifejezetten sikeres is lehetsz :)

Ne hagyd, hogy ilyen hülyeségekkel elijesszenek, hogy á, az úgyse megy. Bárkinek sikerülhet bármi, pláne, ha ennyire időben elhatározol valamit, és dolgozol érte. Azokra a tárgyakra koncentrálj, amik a felvételihez kellenek, matek, nyelv, esetleg töri vagy közgáz. Ezekkel lehet felvételizni, ha ezekből tudsz ötös lenni, vagy jó érettségit írni, minden oké lesz.

Viszont a nyelvvizsga kb elengedhetetlen, mert ezekre az egyetemekre kb mindenki úgy jelentkezik, hogy van 1-2 középfokúja minimum, sokszor felsőfok is. (pl tök egyértelműen várják el, hogy angol szakirodalmat olvass, és készülj belőlük vizsgákra, senkit nem érdekel, hogy tudsz-e angolul) És ugye a pontszámon is sokat dob a nyelvvizsga, hacsak nem vagy kb olimpikon, vagy nem nyertél OKTV-t.

Én azt tanácsolnám, hogy ha komolyan gondolod, akkor igen is menni fog, koncentrálj a fontos tárgyakra, az ének, rajz és biosz valószínűleg tényleg nem lényegesek neked. És 2 év alatt bármilyen szintről el lehet jutni legalább egy középfokú nyelvvizsgáig, akár önszorgalomból is, ha a suli nem elég, különórára meg nincs keret.


Szóval hajrá, ne hallgass a kishitűekre!

2014. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a biztató válaszokat! :))

Most az ELTE-TáTK Alkalmazott Közgazdaságtan szakát néztem ki. Arról sok jót olvastam, és nem is tűnik annyira lehetetlennek (mármint bekerülni költségtérítésessel), bár a többi sem lehetetlen, akkor ezek szerint, de ez most kifejezetten meg is tetszett. :)

Középfokút jövő év elején akarom letenni, és ha sikerül, akkor már elég hamar meg lesz az érettségihez képest.

2014. márc. 28. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!