Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni?...

Hova menjek továbbtanulni? Pszichológia, jog, társadalomtudomány, informatika, közgazdaságtan, igazgatásszervező, szociológia?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban leírnám, hogy eddig min gondolkoztam, mihez lenne kedvem, de más véleménye is érdekelne, tanácstalan vagyok.


Engem a pszichológia érdekel a legjobban, azt szívesen tanulnám, de Budapesten, az Eltére szerintem nem tudnék bejutni, 420 pontot nem tudom, hogy el tudnék-e érni, az rengeteg! Másrészt az 5 éves, azért az előny, ha a 3. év után el tudom dönteni, hogy hogyan tovább. És nem magánemberként, se nem iskolánál, ovinál szeretnék dolgozni, hanem állami cégnél, ezért szerintem pszichológia szak kilőve, pedig ez érdekel legjobban.


Jogtudomány a Pázmányon: az a baj ezzel is, hogy nem rugalmas, mert 5 éves, és lehet szétunnám magam nemcsak a tanulás közben, de majd az utána lévő munka közben is, túl száraznak találom a jogot, bár ezzel lehet állást találni...


Informatika: engem az infó középszinten érdekel csak, nem tudnám elképzelni, hogy életem hátralevő részét a gép előtt töltsem és az legyen a munkám, max csak mellékállásban...


Közgazdaságtan a Corvinuson: oda állítólag matek kell, na én azt nagyon utálom, de a könnyebb számolásokat elvégezném, és arról fogalmam sincs, hogy ha ezzel elmennék dolgozni, a munkában milyen szintű lenne a matek. De ezzel el lehet helyezkedni a hallottak alapján. Csak nekem alapban a matekkal vannak bajok :D


Pázmány - Igazgatásszervező: Egyrészt ez miben más, mint a közigazgatás? És ha elvégzem a 3 év alapszakot, utána már elmehetek végre dolgozni egy jó munkahelyre?


Elte - Társadalomtudomány vagy Szociológia - Mi a kettő között a különbség? Társadalomtudományra jár az unokatesóm, ő azt mondja, hogy alig van órája, ha van, akkor azon sokszor kimennek terepre. Ez így eddig tök jól hangzik. De minek tudok elhelyezkedni vele? Elég elvégeznem 3 évet? Máshol olyat is olvastam, hogy nem éri meg, nem lehet elhelyezkedni, de akkor kérdem, ezek közül a jogon és matekon kívül minek lehet még menni?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. márc. 25. 00:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem ne azt nézed,hogy hova vennének fel persze ez se az utolsó szempot.Hanem , hogy mit szeretnél csinálni.

Példa:

Ha mondjuk tanár szeretnél lenni legyél az.Nem érdekes , hogy nem olyan "menő" mint ,hogy jogász lennél ,de legalább szereted csinálni.

2015. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!