Hova felvételizzek hogy bioinformatikus lehessek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológia szakra a legegyszerűbb, de kezdheted informatika oldalról vagy a fizikáról (esetleg a kémiáról). Mindenképpen interdiszciplináris, ezért érdemes azon elgondolkodni, hogy most mit tanulsz emelt szinten, miből és hogyan lesz több pontod, hogy biztosan bekerülj az adott szakra. Ha ez mindegy, akkor oda jelentkezz, ami jobban érdekel (hiszen ezt tanulod "főállásban"), vagy ami kevésbé megy (mert a másikat akkor csak "szinten tartani kell").

(De a legjobb bioinformatikusok a vegyészek és a fizikusok közül kerülnek ki. Sőt, inkább a fizika.)

2014. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Most végzős vagyok és biológiából érettségizem, így arra lenne a legkönnyebb bejutnom. A fizika nagyon érdekelt egy időben és arra akartam menni, de most nagyon elhanyagoltam. Matekhez és informatikához reál szakosként elég jó vagyok, de a kémia nem az erősségem.


Olvassak könyveket és hallgassak előadásokat? Te bioinformatikával foglalkozol?

2014. márc. 26. 12:53
 3/5 A kérdező kommentje:
*matekből és infóból
2014. márc. 26. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen, mert az elméleti biológiát nem szokás a bioinformatika alá sorolni (még akkor sem, ha a definíciónak eleget is tesz a munkánk), de végeztem klasszikus bioinformatikai munkát is.

Én azt javaslom, inkább tanulj programozni, mert ez erős alap lesz később. Ilyen tárgykörben olvashatsz könyveket (vannak bioinfós szakkönyvek angolul, Python és Perl témakörben főképp), hallgathatsz előadást, ha van rá időd. A fizikát ne hanyagold el, szükséges lehet később.

2014. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, akkor még gondolkodom az informatika szakon (eddig is egy lehetőség volt). Mivel erdélyi vagyok még azt is el kell döntenem, hogy románra vagy magyarra menjek...na de csak lesz valahogy. Sokat segítettél, köszönöm!:)
2014. márc. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!