Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyári gyakorlatra orvostanhall...

Nyári gyakorlatra orvostanhallgatóként szerintetek milyen osztályra menjek?

Figyelt kérdés
Most vagyok első éves, és lassan jelentkezni kell nyári gyakorlatra. Ahová jelentkeznék ott sebészet és belgyógyászat van. Szerintetek a kettő közül melyikre érdemesebb menni? Ha választhatnék akármi közül, mi lenne a legjobb?
2014. márc. 25. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sebészet. Belgyógyon ápolni jóval nagyobb szívás. Ráadásul a sebészeten ha jó fejek megengedhetik, hogy akár a műtőbe is bemenj.
2014. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyerekosztályra
2014. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekosztályra nem mehet elsősként ápolástan gyakszira. De kedves előző válaszoló mibe fogadjunk, hogy nő vagy?! Ők nem szokták megérteni, hogy egy A és B válaszos eldöntendő kérdésben nincs C válasz...
2014. márc. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit ápolástanon kellene megtanulnod (gyakorlatilag a nővérek munkáját a pelenkázástól kezdve az infúziók összeszereléséig), arra a belgyógyászaton több a lehetőség.

Viszont sebészeten ha jó fejek, akkor beengednek műtőbe, akár még asszisztálhatsz is, ami jóval izgalmasabb, mint egész nap infúziókat bekötni.

Amúgy le lehet beszélni a kórházzal, hogy mondjuk két hetet legyél a sebészeten, kettőt a belgyógyászaton.

Én anno szülészeti osztályon voltam, de egy hétre lementem az SBO-ra, meg feljárkáltam a műtőbe mindenféle műtétre, nem csak nőgyógyászatiakra.


Egyébként ha van lehetőséged más helyre is menni, nem csak abba a kórházba, ahol ez a két lehetőség van, akkor érdemes olyat választani, ami érdekel, és esetleg nem is lesz belőle külön gyakorlat. Mert mondjuk belgyóból harmadév után lesz egy egész hónap, sebészet meg negyedév után... De mondjuk ha az ortopédia, a szülészet vagy a gyerekgyógyászat érdekel, akkor azokkal jó ideig meg nem találkozol.

2014. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekre lehet menni (Semmelweisen legalábbis), de nem nagyon nyúlhatsz ott beteghez, nem ajánlom. Szerintem olyat keress, ahova kevesen mennek, könnyebb úgy érvényesülni.
2014. márc. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!