Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan a legkönnyebb történele...

Hogyan a legkönnyebb történelemből dátumokat megtanulni?

Figyelt kérdés

Eddig csak ugy ment hogy képletekkel jegyeztem meg.Mert az erősségem a logikus gondolkodás.

pl: Arany János (1817-1882) 18 aztán ennél 1-gyel kevesebb a 17, 2.része szimetrikusan és +1 18|82

(de ez nem maradt meg sokáig)



2014. ápr. 1. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

kihasznalod h relativan is lehet gondolkozni

Pl: kivonod a lz egyiket a masikbol,es kiderul,h hany evig elt

ezek utan mar 3 szamot tudsz

mondhatod h:

-ettol uralkodott x evet->megvan a masik evszam

-eddig uralkodott x evet ->megvan a masik evszam

-ettol eddig uralkodott->az x-szel leellenorzod

2014. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fhúúú :D

hát töriből a fontosabb dátumok az atlaszba benne vannak

irodalomból meg annyira nem fontos tudni dátumokat szerintem

2014. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kösd valami személyes dologhoz. Ne csak évszámokban gondolkozz, hanem darabszámban meg ilyenek. Az egyszerűbbeket (pl. szimmetrikus, ismétlődő) pedig már arról meg lehet jegyezni, hogy szabályosak.

(Tapasztalat, matekos agyam van, túl sok logikával.)

2014. ápr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is jó matekos vagyok tudok bánni velük.

Csak megjegyezni... az már magas.Azért kértem itt tanácsot, mert az én módszerem csak egy dolgozat erejéig érvényes (4-5 nap), nekem pedig kicsit tovább kéne, most így vizsgák előtt.

2014. ápr. 4. 23:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint: ...tudok bánni a számokkal.
2014. ápr. 5. 00:00
 6/6 A kérdező kommentje:

De hármaska adott egy jó ötletet..."Kösd valami személyes dologhoz. Ne csak évszámokban gondolkozz, hanem darabszámban...,, a témához illő fogalomba kell rejteni a dátumokat és egybeolvasni azt. Köszi a segítségeteket.


De a további ötleteket is olvasni fogom azokat is megköszönöm. (akármikori is a dátuma)

2014. ápr. 5. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!