Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát választjak?...

Milyen szakmát választjak? Cukrász, varrónő, óvodai dajka, gyermek és ifjúságsegítő, szociális munka, vagy egyéb? Kb ezek mibd bagyon érdekelnek, és felnőttképzésről an szó, pl Oktáv.

Figyelt kérdés
Van érettségim, 2 éve végeztem, voltam munkanélküli, most dolgozom, de kiszereték szállni, mert nem nekem való/nem részletezem,de szinte belebetegedtem/. Ha otthagyom a munkahelyem és ilyen képzésre jelentkezem, munkanélküli leszek vagy mint diák. 22 leszek.
2014. ápr. 7. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy a nyelvtan tanítást nem írtad. :D


A varrónő nagyon kuli munka tud lenni, mázlin múlik, hogy jó helyre kerül-e az ember. Óvodába csak akkor menj, ha jól viseled a gyerekeket. Vannak, akik nem bírják, hiába szeretik amúgy a gyerkőcöket. A szociális munka elég tág fogalom, de általában azt sem tudja bárki csinálni, csak aki hozzászokik vagy nagyon elhivatott. A cukrász még a legjobb, legalábbis nekem. Mert ugye ez mind szubjektív, neked kell döntened.

2014. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Óvodába óvónők kellenek egyyetemi végzettséggel. Örülnek,ha ők kapnak állást.

Az óvodai dajka okj igazából baby sitter, tudod,ha a szomszéd nőnek 2 hónapban egyszer dolga van vigyázhatsz a gyerekére 1000 forint/ óráért. Gyermek és ifj. segítő + szoc. munka pedig pedagógia diplomával kap munkát (vagy úgy sem.)

A többit pedig az előző leírta.

A cukrásznak az a hátránya,hogy rengetegen tanulnak annak, mert "a cukrásznak mindig van munkája" , viszont emiatt már túltelítettség van a szakmában.

2014. ápr. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!