Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályán tanulhatok tovább?

Milyen pályán tanulhatok tovább?

Figyelt kérdés

Ugyan még csak 9.es vagyok, de mostanában nagyon elgondolkoztam ezem a kérdésen, és nem jutottam semmire.

A helyzet az, hogy gyengénlátó vagyok, így a fizikai munka szóba se jöhet (bár azt nem is akartam). Ami viszont jobban zavar, hogy bizonyos forrásokból értesültem, hogy se orvosi-, se ovónői-, se hasonló pályát nem végezhetek a látásom miatt. Őszintén szomorúnak tartom, mivel jó tanulmányi eredménnyel (kitűnő) nem mehetek akárhová. Viszont megértem az okokat is...de akkor hová mehetnék?

A pszichológuson gondolkoztam, de nem tudom, hogy ez e az a munka, ami nekem való...

Ötleteket, tanácsokat szeretnék.. Előre is köszönöm. :)

16/L



2014. ápr. 7. 23:27
 1/6 anonim válasza:
Nem tudjuk, mennyire vagy gyengénlátó és mik a kilátások, egy volt osztálytársam 11. Re teljesen megvakult, ügyvéd lett, az évfolyamon többen is voltak vakok.
2014. ápr. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

30%osan látok. Egyik szememre (bal) már dioptriát se tudtak rakni, mert csak fény-árnyék látás van rajta. Amit látok, azt a 30%ot, azt a jobb szememmel látom. :)

Köszönöm a választ. De nem igazán rajongok az ügyvéd munkáért. (persze ha nem lesz más...)

2014. ápr. 8. 07:10
 3/6 anonim válasza:
50%

Én pszichológiát tanulok, ha bármi kérdésed van, ami közelebb vihet ahhoz, neked való-e ez a szakma, írj nyugodtan :)

Egyébként ne haragudj a hülye kérdésért, de ez a gyengén látás nem akadályoz abban, hogy olvasni tudj? Csak mert pl. pszichológián napi szinten kell szakirodalmakat olvasni.

2014. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hát ez kemény dió.

A szemed állapotát nem lehetne javítani, lézeres szemműtéttel? 30% tényleg nem hangzik soknak.

Aztán ki tudja. Gondolom a gépen valahogy felnagyítod a betűket és így látod őket, szóval akkor végülis bármilyen számítógéppel kapcsolatos munka szóba jöhet - pénzügy, informatika, fordítás..

2014. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A vak osztálytársamnak felolvasó programja volt, diktafonra vették fel sz egyetemi órákat.
2014. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire lehetséges az én esetemben a szemműtét.. erről nem tudok semmit. A bal szememen szerintem biztos hogy nem, a jobbon meg nem tudom, hogy lehetne-e segíteni.

A laptopomon szinte mindent tudok csinálni. Könnyen közelebb húzhatom magamhoz ha akarom. :D Különösebben nem nagyon szoktam nagyítani, mert az az oldal elrendezettsége miatt is szokott zavarni (egyes weboldalak esetén), de ha fáradt vagyok, mindig felnagyítom 150re. De mondjuk alapból is inkább közelebb szoktam ülni. Persze ez csak itthon működik. Pl. az iskolában tényleg gondot okoz az ottani hatalmas, régi asztali gépeken való tájékozódás.. de az informatikai pályák nem nagyon érdekelnek, legalábbis még nem fontolgattam. A fordítás már jobban tetszik, angolt szeretem például, de a német nagyon nehezemre esik.

A régi gépen nekem is volt felolvasó programom, egalábbis hasonló. De én nem nagyon vettem hasznát. Vagy csak nem akartam.. már nem emlékszem.

Az olvasásban, mint olyan, nem gátol. Szoktam és szeretek is olvasni. Persze lassabban megy, és a mennyiség is közre játszik. Egyhuzamban nem tudok 100 oldalakat elolvasni. De (szerintem) bármire megyek, mindenütt kénytelen leszek olvasni. :)

2014. ápr. 8. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!