Ha megbuktam, mi lesz a jelentkezéssel?

Figyelt kérdés

Megbuktam magyar nyelvtanból. Irodalomból 3-as lettem, de attól még magyarból nem érettségizhetek, csak októberben. Ilyenkor mi történik az egyetemi jelentkezésemmel? A 9000 Ft ugrik, vagy érvényes marad az a befizetés akkor is, ha mondjuk csúsztatva, a 2014. februárban induló képzésektől indulnék?

Kösz a segítséget.

(És mielőtt ítélkeznétek, hogy milyen felelőtlen vagyok, csak szólok, hogy magántanuló voltam, osztályozó vizsgákat tettem év végén, nem azért nem jártam iskolába, mert buliztam, hanem, mert dolgoztam és van egy gyerekem. És szerettem volna mielőbb továbbtanulni, ha sikerült volna. Szóval az erkölcscsőszök, kioktatók, kíméljenek... Köszönöm.)



2014. ápr. 16. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nos.. szerintem ha csak a magyar érettségid nicnsen meg, és az általad megjelölt szakra nem kell, akkor nem gáz.. vagyis.. szeintem ha duplázod a két felvételi tárgy jegyét, akkor az elvileg kiváltja a kötelező tantárgyakat... De ne mvagyok benne biztos.


Milyen szakokat jelöltél meg, oda kell a magyar?


Persze lehet hog tévedek.. mindenestre az adott egyetemet is megkérdezheted a dologról.

2014. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, örülnék ha megoldható lenne :) Igazából azt íreják, h bármely 2 érettségi vizsga tantárgy. De még érdeklődni fogok. :)
2014. ápr. 16. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az első válasz nem jó. Mivel most nem lesz érettségi bizonyítványod, az egyetemi jelentkezésed érvénytelen, és majdnem biztos vagyok benne, hogy a pénzt is buktad, mivel az a felvételi eljárás díja, és az eljárás nem lesz olcsóbb attól, hogy te most megbuktál.


Tehát 4 tárgyból leérettségizhetsz, kapsz egy törzslapkivonatot, augusztusban javítóvizsga, szept. 5-éig jelentkezés érettségire, novemberben bizonyítvány. Ezzel vagy keresztféléves képzésre jelentkezhetsz, vagy jövőre rendesen. Sajnos ez van.

2014. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Felhívtam azért a biztonság kedvéért az Oktatási Hivatalt is, ahol megadták a Felvi.hu-sok számát. Felhívtam őket is. Azt mondták valóban, hogy érettségi bizonyítvány nélkül nincs felvételi... Februártól pedig állami képzések nem indulnak. Úgyhogy tanulok ezerrel októberig, utána pedig pihenek egy kicsit és megpróbálok újra a jelentkezést 2015.februárjában :) A lényeg: nem adom fel :) Köszönöm a segítséget, mindkettőtöknek minden jót kívánok :)
2014. ápr. 18. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!