Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Mohácsy Károly-féle irodalom...

A Mohácsy Károly-féle irodalom tankönyvekből tanulni elég emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés
Írásbelire elsősorban.

2014. ápr. 17. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak abból nem volt elég nekem. Vagyis az az életrajzokhoz jók, de pl. műelemzésekhez a Pethőnét jobban szerettem.
2014. ápr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor te már leérettségiztél. Hogy sikerült? De akkor a Pethőné féle könyvekkel elég lesz? Vagy te hogy gyakoroltál?
2014. ápr. 18. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is megerősíteném, hogy emelt szintű érettségire a Pethőné könyvek nagyon jók, ezek kifejezetten az emelt magyar érettségire készültek.

A Mohácsy könyvekből csak a nyelvi-műveltségi részre tudsz felkészülni, a fogalmazásra nemigazán elegendő. Ott elvárás, hogy legyenek önálló gondolataid. Ezt inkább a Pethőné könyvek fejlesztik nagyon jól, rengeteg kérdés és feladat van benne, amelyek nagyon változatosak. (filmelemzés, illusztrációkészítés, óda egy laptophoz stb.)

Én ebből készültem érettségire és egy erős 5-öst írtam belőle. Szerintem bőven elegendő ez az anyag. Én ezen kívül még olvastam néhány részt a 6 kötetes irodalmtörténeti könyvekből, ez nem muszály, de sokat segíthet, főleg azoknál a költőknél, írókál, amelyek kiemelten szerepelnek az érettségi követeményben.

2014. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Esetleg használhatom az infokat erről az oldalról? [link]
2014. ápr. 21. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak bátorítani tudlak, nagyon hasznos oldal! :)
2014. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!