Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kb. fél év múlva lehet letenni...

Kb. fél év múlva lehet letenni az emelt szintű érettségiket, ha jól tudom. Ezzel együtt le lehet tenni középszintűt is, vagy csak az emeltet lehet megpróbálni?

Figyelt kérdés
Le szeretnék tenni pár tantárgyat emelten, de jó lenne, ha 1-2 középszintűn is tudnék javítani.
2014. ápr. 18. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi most lesz május-júniusban. A következő október-novemberben lesz. Egyszerre nem tehetsz le két szintet egy tárgyból. Hogy is lehetne, mikor az írásbelinél egyszerre írják mindkettőt, csak másik teremben... Azt lehet, hogy megcsinálod a középszintűt, majd később az emeltet. De ha már elsőre nekimész az emeltnek, akkor a középszintűt már nem csinálhatod meg később sem. Ha jól tudom, amíg középiskolába jársz, addig van lehetőséged arra, hogy az emeltet újra megcsináld, viszont az iskolából kikerülve már fizetned kell érte. Tudtommal középszintűt nem lehet újra írni, ha az már megvan, csak emeltet tehetsz javítóként is. De lehet, hogy ezt rosszul tudom.
2014. ápr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már megvan a középszintűm. De akkor ezek szerint csak emeltet tehetek, ha javítani szeretnék?
2014. ápr. 18. 03:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen. De kérdezz rá az iskolában, lehet, hogy én tudom rosszul vagy már változtattak ezen is. Hányadikba jársz?
2014. ápr. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon megváltozott a rendszer. Hányadikos vagy és milyen tárgyból akarsz menni? Mikor esedékes a rendes érettségi?
2014. ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már nem járok suliba. 2 éve érettségiztem. Most két hét múlva lesz a középfokú, és kb. fél év múlva lesz a felsőfokú. És az a baj, hogy én most 2 hét múlva nem szeretnék érettségizni, viszont még idén lenne előnyös. Azért kérdezem, hogy lehet-e valamikor máskor megejteni, vagy max jövő ilyenkor tudom már csak. Egyébként az angolt szeretném feljavítani.
2014. ápr. 18. 07:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Két vizsgaidőszak van, nincs olyan az emeltszintű kb. fél év múlva van... Fogod magad becammogsz az Oktatási Hivatalba, elintézed a papírokat, befizeted a vizsgadíjat (emelt 25.000, közép 15.000), kirendelnek téged egy középiskolába, és ott megírod vagy májusban, vagy októberben választásod szerint. Van javító vizsga, ezzel a már meglévő szinten javíthatsz, és van szintemelő, amellyel egy középvizsgát megpróbálhatsz emelten. Nem olyan bonyolult.
2014. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

OK. Ha már van érettségid, szabadon tehetsz bármilyen vizsgát, csak ki kell fizetni. Ne aggódj, nem is érettségizhetnél két hét múlva, mert arra februárban kellett volna jelentkezni.

A következő vizsgaidőszakra augusztus közepe-végétől szept. 5-éig lehet jelentkezni, októberben vannak az írásbelik és novemberben a szóbelik.

Az Oktatási Hivatalba teljesen fölösleges becammogni, ők ugyanis nem foglalkoznak érettségi jelentkezéssel. A megyei kormányhivatalban vagy egy őszi érettségit szervező iskolában jelentkezhetsz.

Középfok meg felsőfok a nyelvvizsgán van.

Itt van minden tudnivaló: [link]

Először az Általános tájékoztató az érettségi vizsgára történő jelentkezésről pontot olvasd el.


Ha van középszintűd, és emeltre mész, akkor szintemelőre jelentkezz. Ha megint középre, akkor ismétlőre. Ha még nincs érettségid abból a tárgyból, akkor kiegészítőre. A javító egészen más, az neked nem játszik.

2014. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. ápr. 18. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!