Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orosz tolmács leszek,...

Ha orosz tolmács leszek, attól még tolmácsolhatok ukránul is?

Figyelt kérdés
Úgy értem: ebből lesz a diploma, orosz-német tolmács. Viszont ha megtanulok B2 vagy C1 szinten ukránul, akkor azzal is tolmácsolhatok úgy, hogy nincs az ukránból diploma?

2014. ápr. 19. 07:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ritkább nyelven úgy h nincs abból diploma, csak orosz tolmácsból.

Lehetséges ez így?

2014. ápr. 19. 07:50
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Tolmácsolni azon a nyelven tolmácsolhatsz, amelyik nyelvet beszéled. Szerinted, ha valaki diploma után tovább fejleszti magát, akkor az már fölösleges, mert ha megtanul egy új nyelvet, azt csak saját örömére tanulja?
2014. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Theát ha orosz tolmács vagyok, és megtanulok mondjuk ukránul vagy kazahul akkor azon is tolmácsolhatok németre vagy más nyelvre?
2014. ápr. 19. 08:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint akkor nem kell minden nyelvhez diploma?
2014. ápr. 19. 08:01
 5/5 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező,


Tudom, baromi régi a kérdésed, de azért...

Tudtommal, ha akár b c nyelvpárral végzed a tolmácsképzést, vagy 3 c nyelvel, akkor egy új nyelvből csak a tolmácsvizsgát kell letenned kb. mint a záróvizsga volt. Vagy tán még járható az is hogy 3cs képzést csinálsz és orosz-német-ukrán. Én, amíg nem ijesztettek el a képzési árak, és nézegettem az ELTE és BME oldalát ill. tanulmányissal beszéltem a BME tolmács-fordító tanszékéről azt az infót kaptam hogy szláv nyelvekből az orosz indul ha van hozzá elég ember, tehát sajnos valszeg nem választható az ukrán mellé, azaz job a b német c orosz vagy fordítva, ukránból pedig önképzőként felkészülhet az ember.

De inkább kérdezd meg a sulinál, mert lehet hogy azóta változtak a dolgok, ill. remélem már régesrég nyomod az összes használni kívánt nyelven!

Hajrá!

2016. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!