Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tanulok két évig, azaz 4...

Ha tanulok két évig, azaz 4 félévig felsőfokú szakképesítést főiskolán államilag támogatva, akkor van még utána lehetőségem egyetemre jelentkezni szintén állami támogatással, ami 3 éves, szóval 6 félév?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
persze összesen 12 féléved van ami felhasználhatsz egyetemen..
2014. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végezd inkább középiskolában az FSZ-t, akkor nem vonnak le a 12 félévből. Én is így tettem.
2014. júl. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Végezd inkább középiskolában az FSZ-t, akkor nem vonnak le a 12 félévből. Én is így tettem."

Az FSZ szó szerint azt jelent hogy felsőoktatási szakképzés, ilyet nem kehet középiskolában tanulni.

Az igaz hogy mindkettő csak OKj végzettséget ad, csak más szintűt.

2014. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak tudom, hogy mit tanultam. Okj 55-ös, felsőfokú szakképzést. Ha főiskolán végzed, akkor hallgatói jogviszonyod, ha pedig középiskolában, akkor tanulói jogviszonyod van. Még szakdolgozatot is kellett írni és nyelvvizsgázni is.
2014. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akármit is mondasz az FSZ az felsőoktatási szakképzést jelent, és mint nevében benne foglaltatik felsőoktatásban járhatsz ilyenre.

A részletekkel nem foglalkoztam előbb (csak egy mondatocskát írtam), de akkor lásd hogy is van mert ezek szerint nem tudod.

2013.dec. 31-ig volt az a szabályozás érvényben, hogy ugyanazt a képzettséget megszerezheted OKJ iskolában tanulói jogviszonyban, és dettó ugyanaz tanulhatod FSZ képzésben is. (ekkor az FSZ nem Felsőoktatási szakképzést jelentett hanem Felsőfokú Szakképzést hivatalosan)Ahhoz hogy OKJ iskola ilyen képzést indítson valamelyik felsőoktatási intézménynek is kellett akkreditálnia az adott képzését. A kiadott bizonyítvány teljesen egyenértékű volt mindegy hogy OKJ iskola vagy felsőoktatási intézmény adta ki.

De a szabályozás megváltozott kedves előttem szóló! Már ne indítható ugyanaz a képzés OKJ iskolában és felsőoktatásban, azok a képesítések amik ebbe a körbe tartoztak már kizárólag felsőoktatásban indíthatók el. Abban a szakmacsoportban amiben van jelenleg FSZ képzés csak alacsonyabb szintű végzettséget adó okj szakma szerezhető meg okj iskolában. (amelyik szakmacsoportban nincs FSz képzés ott OKj iskola is kiadhat okj 55 kezdetű szakmát)

2014. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudtam, hogy Orbán már ebbe is belekontárkodott. Akkor én még szerencsés voltam. Az én bizonyítványom még ugyanannyit ér, mintha főiskolán végeztem volna.
2014. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!