Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elmegyek főiskolára (bölcsé...

Ha elmegyek főiskolára (bölcsészet), de a fizika az ami, érdekel, viszont nem vagyok belőle elég tanult, mennyire esélyes még változtatni?

Figyelt kérdés

Jelenleg animáció szakot tanulok középiskolában, tovább megyek 1 éves OKJ-re, mellette még szeretnék tanulni, emelt szintű érettségiket letenni, ha lehet. Szüleim azt mondják, tanuljak, segítenek finanszírozni. Mindig is a fizika vonzott, egyszerűen imádom, de a művészeti sulinkban csak 1 évig tanultuk. Gondolkoztam a szabad bölcsészeten, tudom azzal nem megyek sokra, de amik ott vannak azok is nagyon érdekelnek (filmtudomány vagy filozófia tovább), hasonlóakat tanultam idáig is. Egyszerűen szeretek tanulni, akarok is. De mégis a tudomány, a fizika az ami nagyon érdekel, viszont, mint írtam keveset tanulhattam, de szerintetek, megpróbáljam-e tanulni, van-e esélyem így is behozni, főiskolai szintre. Nem vagyok lemaradott, mert magamtól tanulom, de azért nem a megfelelő szintű a tudásom. És tudom azt is, hogy nem egy év mire behozom. :) Mellette viszont muszáj tanulnom, mert a szüleim elvárják. Normális tanácsokat szivesen elfogadok, mert olyan tehetetlen vagyok most.

Ha valaki egyetemre járt, megtudná mondani, mennyire lehet átjárogatni órákra? Egy másik szakra például, beülni szabadon, ha van időd, ez érdekelne még. :)



2014. ápr. 19. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
ha a fizika érdekel akkor csináld, ismertem olyat aki kb 1 év alatt 50%os emelt szintű fizika érettségit írt, és nem sokat tudott ő se. A szabad bölcsészettel valóban nem sokra mész.. amúgy az egyetemi előadások nyíltak, bárki bemehet rájuk, így te is. amiatt meg ne aggódj hogy nem tudod egyetemi szinte, ha egyetemi szinten tudnád minek mennél egyetemre?! ott majd megtanítják nyugi.
2014. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!