Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Segítenél a...

Mit csináljak? Segítenél a döntés felé vezető úton?

Figyelt kérdés

Hamarosan le kell adni a továbbtanulási lapokat. De nekem 1000 dolog kavarog a fejemben. Jó tanuló vagyok, a nagy család (kerianyuk, uncsitesók, stb) orvost szeretnének belőlem. De ezt én semmi esetre sem vállalnám, mert 5 év egyetem és 2 év gyakorlat az sok időt venne el az életből és én nem szeretném, hogy a karrieremet kiépítsem, gyerekre ne legyen időm, meg hasonlók...

apukám elektromérnököt akarna belőlem, mert én csinálok meg minden elektronikus dolgot a családban és ő ezt nagyon-nagyon szeretné!

anyukám gazdasági vezető, nekem pl. az a munka tetszene is, a köugazdaság foglalkoztatna, viszont nem vagyok benne biztos, hogy nem unnám meg 10 év után.

valamint érdekel még a szépségápolás is, a weblapjaim kb. negyede szépségápolásos oldal. magyarán a kozmetikusi szakma is foglalkoztat. a városban egy ilyen suli van, de az a "szörnysuli", mindenki azt mondogatja, hogy oda hülyék mennek, meg hasonlók... ami valóban igaz, oda a tipikus hüpik járnak, mert máshova nem veszik fel őket. én meg a 4,7-4,8-as átlagommal furán mutatnék ott.

Nem tudom hogy döntsek! Nem kimondottan konkrét választ kérek, csak azt, hogy mi segítene dönteni!

14/L


2009. dec. 22. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezu a te életed ne mások döntsenek hanem te!

De gondolkozz egy jól fizető állás később nagyon jó lehet!

2009. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
De most ezen miért 14 évesen gondolkodsz? Menj el egy jó gimnáziumba és kész. Azt hogy mi lesz belőled, majd az egyetem eldönti.
2009. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ugyebár pályaválasztás előtt állsz. Nehéz döntés valóban... Tedd azt amit jónak látsz és tanulni sohasem késő! :)
2009. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Mivel még csak gimibe mész, azt tanácsolom, menj semlegesbe. Se közgázba, se műszakira. Erős, húzós 4 év lesz, de azalatt eldöntöd, mit akarsz valójában.
2009. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is semlegesbe menj, aztán majd úgyis eldöntöd. Én orvos akarok lenni, és először úgy volt, h "mateksuli"ba megyek. :D

...adddig meg legalább lesz időd gondolkozni :)

2009. dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még bőven van időd eldönteni, hogy mi szeretnél lenni. 14 éves vagy 4 év múlva elég valószínű, hogy mégtöbb dolog érdekelni fog és még nagyobb lesz a választék és a dilemmád is. Mindenképpen olyan szakmát érdemes a mai világban választani amivel meg tudsz majd élni egyedül és szeresd is. Ne parázd túl a dolgot, sima gimi után ráérsz eldönteni mi legyél és akkor könnyebb lesz mint most mert még gyerek vagy de akkor már kicsit érettebb leszel és menni fog a döntés. Sok sikert!
2009. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nehogy szakközépbe menj ilyen átlaggal! Gimi(esetleg valami nyelv szak, vagy ami érdekel) aztán egyetem.
2009. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy szimpla gimi a legjobb számodra. Én művészetibe járok, és az eddig végzettek 95%-a nem művészeti főiskolára/egyetemre ment, mert rájött - én is-, hogy más való neki. Egy szimpla gimiből könnyebb módosítani, mint egy speciális, szakosítottból. Meg egyetemen is tudsz módosítani, igaz, akkor már nehezebb.
2009. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mindenképp gimi! egy kozmetikust tanfolyamként is megcsinálhatsz, + mellette a gimi. Mindenképp ugy dönts, amit te jónak látsz! ÉN 8. osztályban inkább bnőm után mentem, mivel legjobb bnő egy helyen tanuljon. Jó volt a suli, érettségi után technikusi, majd teljesen más irányba fősulin. Azért bánom hogy nem gimibe mentem!
2010. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!