Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőség van rá, és...

Milyen lehetőség van rá, és mekkora a valószínűsége, ha költségtérítéses szakra vettek fel egyetemen, hogy később átkerüljek az államilag támogatottak közé?

Figyelt kérdés
2008. júl. 26. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy "csúnyán" fog hangzani, de "puncsolni" kell hozzá. Jóban lenni a vezetőséggel, sokat tenni a suliért, és ami nagyon fontos: BEKERÜLNI A HÖKBE. Ezen feltételek teljesülése esetén biztos, hogy államilag finanszírozott képzésbe kerülsz.

De megoldás lehet az, hogy egy olyan "szervezetben" veszel aktívan részt, amelyet az iskola tart fenn. Gondolok itt pl. médiaszakok esetén az iskola tv-je, rádiója, természettudományi szakok esetén kutatási csoportok. Ekkor is jó eséllyel át tudsz kerülni államilag finanszírozott képzésre.


Viszont szokott "működni" az a módszer is, hogy maradsz költségtérítésesen, de a költségtérítés mértékének megfelelő "tanulmányi" vagy "szociális" ösztöndíjat kapsz...

2008. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: aki költségtérítésen van az NEM kap se szoctámot, sem tanulmányi ösztöndíjjat, sem önkormányzati ösztöndíjjat, sőt SEMMIT!

Sajnos... A barátnőm jár kötségtérítésesre pécsett a jogra, az első félévben 35 kreditet, a másodikban 40et teljesített 4,9 felett, azaz 1-1 négyese lett... És hiába járkál a to-ra, hogy szeretne átkerülni, de elküldik, hogy most nincs is ilyenre lehetőség... pedig igencsak jól teljesít...

Én az elte info karára járok és nálunk az egyik srácot is költségtéritésesre vették csak fel, és a félév elején bement a to-ra, hogy már az első félévet sem tudja fizetni és pikkpakk átvették.... Csak úgy... Mondjuk gondolom hátrányosabb helyzető..

Szóval meg lehet próbálni rögtön az elején, főleg ha van indokod (kicsi kereset, elvált szülök, beteg a családban, sok tesó, stb.), de ha nemmegy akkor késöbb... Szóval ez igencsak iskola válogatja dolog.

2008. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én Szegedre járok,éppen 1 hete adtam be az átjelentkezési sérelmet, 1 héten belül mderül ki mi lesz,de nem nagyon bizakodom...elég sok kreditet teljesítettem,jó a tanulmányi eredményem,de pl.a szociális helyzet ez esetben egyáltalán ne számít!!!erre külön felhívták a figyelmet)szóval én nem mindenben értek egyet pl.az 1.válaszolóval,de azért nem nagyon bizakodom...
2008. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#kérelmet
2008. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok: Nem igazán értettétek meg amit mondtam...

Létezik a hivatalos út. Ami arról szól, hogy beadod az átjelentkezési kérelmet, és azt majd ők jól elbírálják, és ezerből egy esetben azt mondják, hogy jaj de jó.

És létezik maga a valóság, amely arról szól, hogy ha van "hátszeled", azaz szintén csúnyán fogalmazva: BENYALTAD magad valamelyik "hivatalos helyre", pl. a HÖK-be, akkor a hátszél segítségével, költségtérítéseként is fogsz kapni SZOCIÁLIS ösztöndíjat, TANULMÁNYI ösztöndíjat, TÁMOGATÁST és még ezer mást, illetve mindenféle "kérelem és különeljárás" mellőzésével, dékáni utasításra bekerülsz államilag finanszírozott képzésre.

Mielőtt bárki azt mondaná, hogy urban legend, ez nem az. Tapasztaltam a Kodolányin, az ELTE-n, a BCE-n és a Külkeren is, hogy bizony ez ÍGY MŰKÖDIK. Ezért ajánlottam a kérdezőnek, hogy ha ambíciót érez, és valóban fontos neki, akkor keressen lehetőségeket a sulin belül, ahol tud helyezkedni!!!

Ja még annyit, hogy legutóbbi esetben a "támogatott" közepes tanuló volt, volt 15 kredites féléve is. Mégis ő "nyert" tiszta véletlenül az egyetemi díj pályázaton, és utalták át neki a pályázattal járó 150e Ft-os támogatást, illetve az utolsó két évét már államin folytatta. De nem egy költségtérítéses HÖK-ös végzett aztán az egyetemen államilag finanszírozott képzéssel... Sőt láttunk már nappalira kiállított "levelező szakos" HÖK-öst is.

Ezek nem a "legális" utak. Ezek a JÁRHATÓ utak.

2008. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolóval értek egyet: nálunk pl. két évi demonstrátorság után kapott egy lány írd és mondd: egy félévet állami képzésen! Addig a tanszék 50% költségtérítés-mérséklést tudott felajánlani neki, de akárhogy pedálozott, egyszerűen megmondták: szegény az éklézsia...

Sajnos a legtöbben ott rontják el, hogy akkor is beadják költségtérítéses képzésre a jelentkezésünket, ha tudják, hogy nem képesek majd fizetni.

Ja, valamelyik válaszoló írta, hogy a költségtérítéses hallgató nem kap semmit, ami azért nem egészen így van: mindenhol kap diákigazolványt, nálunk Pécsen pedig már kollégiumot is lehet igényelni!

2008. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is csak diákot kapunk,(Szeged)még jó...azt méf az fsz-esek is kapnak....
2008. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%
tud valaki ahhoz hozzászólni,hogy kb hány százalék a rászorultsági alapon történő engedmény a tandíjt illetően?
2009. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon sulifüggő. Az úgymond "könnyebb" iskolákban szerintem éppen hogy nehezebb átkerülni államilag finanszírozottra.


Én BME VIK-es vagyok, fizetős voltam eddig. Nagyon nem vagyok közösségi ember, közöm nem volt a HÖK-höz meg ilyenekhez (lehet, itt nem is így hívják :)). És mégis az egyetem ajánlotta fel nekem, hogy átmehetek államilag finanszírozottra.


Hová jársz amúgy?

2010. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!