Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi és milyen választott...

Mennyi és milyen választott tantárgy kell a továbbtanuláshoz? (egyetemre)

Figyelt kérdés

Én 11.-es vagyok és ebben a tanévben fogok érettségizni informatikából.

Jövőre ugye kell még választani még egy tantárgyat.

Hogy van ez?

Hogy vannak ezek a választott tantárgyak? Jövőre milyet kell választanom még? Ha idén ugye végzek az informatikával.



2014. ápr. 22. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A tovább tanuláshoz 2 tárgyat kell választanod. Ha az egyik az informatika és a másik pl. matek, akkor megvan a két választott tárgyad. Érettségizni 5 tárgyból kell: matek, magyar, töri, 1 nyelv és 1 másik, ami neked az informatika.

Ha olyan egyetemre akarsz menni, ahol pl. felvételi tárgy az informatika és a fizika, akkor logikus, hogy érettségizned kell 1 hatodik tárgyból is.

Ha nem voltam elég érthető írj és elmagyarázom újra

2014. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából értem, de nem tudom pontosan, hogy mik kellenek nekem, mik a követelmények.

Konkrétan a PTE (TTK) Programtervező informatikus szakra akarok menni, de nem találtam meg, hogy milyen követelmények vannak oda.

2014. ápr. 22. 13:19
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megvan:

[link]

Azt írja, hogy Érettségi vizsgakövetelmények:

Matematika és fizika v. informatika.

Informatika meglesz, mert ugye most fogok belőle érettségizni, matek meg ugye mindenkinek van.

Akkor jövőre mit kell még választanom?

2014. ápr. 22. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:

felvételi tárgyak: matematika és fizika vagy biológia vagy informatika vagy szakmai előkészítő tárgy

tehát : matek kötelező és mivel info-ból leérettségizel, így már meg is van a két tárgyad

az érettségi neked így alakul: matek, magyar, töri, 1 nyelv, info --és kész

oké?

2014. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, most már értem.

Kíváncsi vagyok, hogy fognak alakulni a felvételi ponthatárok, tavaly 240 volt (250 a támogatott).

2014. ápr. 22. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
idén alap a 260 pont
2014. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát még az se valami magas, de ki tudja jövőre mennyit emelkedik :/
2014. ápr. 22. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!