Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Énekes-színész szeretnék...

Énekes-színész szeretnék lenni. Lehet esélyem?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy nagyon érdekel ez a pálya.

Kb. tavaly óta járok heti egyszer tanodába, és ha minden jól megy, akkor nem sokára külön énekórákra is mehetek.

Azt állítják mások, hogy nagyon jó hangom van, és én is érzem hogy fejlődök.

A prózában még van mit gyakorolnom, de sokszor veszek részt versmondó versenyeken, ahol szinte mindig dobogós helyezést érek el.

Nem tudom, váltok e majd iskolát, jelenleg egy elég "jó hírűben" tanulok, nincs rá sok esély, hogy elballagok belőle. (Szóval dráma tagozatos iskola kizárva.)

Elég magas vagyok (177 cm) vékony, más szavával élve: "dekoratív, mutatós".

Szülői támogatás híján vagyok (anya azt szeretné, hogy lektor esetleg író legyek) de tudom, hogy ha mégis színész lennék, ők támogatnának.

Tisztában vagyok vele, hogy ez a pálya mennyire nehéz, és veszélyes. De ha tényleg csődöt mondanék, akkor majd időben kapcsolok, és elmegyek mást tanulni. (Mert ugye, okosodni sosem késő?)

Tudom a legfontosabbat: hogy tiszteletet kell mutatni, különben nem viszem semmire. Sosem szállna a fejembe a hírnév, vagy a siker, és nem játszanék "hisztis hercegnőt".

Mindezek fényében: Van remény?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2014. ápr. 22. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes pálya, de szinte esélytelene ezzel elhelyezkedned. Amúgy azt most még könnyen mondod, hogy nem szállna a fejedbe a siker és a hírnév, de ismerek olyat, aki befutott az X faktorban és szépen elszállt azóta, de persze ezt ő is elmondta.

Ha énekesnő szeretnél lenni próbálj meg egy tehetságkutatót, évente indul, ha nem is nyered meg ismertségre szert tehetsz.

Ha színésznő szeretnél lenni inkább próbálkozz színházban szerepelni, egy társulat állandó tagjaként jobbak az esélyek.

Őszintén szólva jobban járnál egy "rendes" szakmával, de ha ezt akarod nem beszéllek le.

Viszont nagy a túljelenkezés a színház és filmművészetis főiskolára és pont a sok tehetségkutató miatt nagyon sok közepes tehetségű énekes/énekesnő van az országban, alig van néhány kiemelkedő.

2014. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!