Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó matek/fizika eredményekkel...

Jó matek/fizika eredményekkel jó esélyem van bekerülni a műszaki felsőoktatásba, ha a magyar eredményeim nem olyan jók?

Figyelt kérdés

Remélem nem nagy hátrány...a töri egész jól megy, az még érdekel is valamennyire, a nyelvtanban van némi logika, úgyhogy azzal is megvagyok, de az irodalom a halálom. Olvasni szeretek, de az iskolai tananyag annyira távol áll tőlem, hogy hiába próbálom, nem tudom megtanulni. Valamennyire persze alapműveltség, és annyit meg is tanulok belőle, de annyi fölösleges zöldség van az anyagban (én így érzem), hogy fáj(no offense). Pedig szerintem a világ legjobb irodalomtanára tanít :-)

Érettségizni például miért kötelező belőle, semmivel sem alapvetőbb, mint mondjuk a földrajz.

Azért ha összejön egy jó emelt matek és fizika érettségi, akkor már csak nem nagy baj, ugye?


2014. ápr. 22. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen nem baj, Neked találták ki a duplázást. 2xérettségipontszámod + pluszpontokból is meglehet az 500 pont. 90%-os matek és infó emelttel 2x90 + 2x90 + 2x50 = 460 pontot szereztél, ami csak 2-3 szakra nem elég az országban.
2014. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Könnyedén bekerülhetsz, szerintem nincs okod aggodalomra. Egyrészt ott a duplázós módszer, ahol esetedben számolhatják a pontjaidat a fizika és a matek érettségik eredményéből. Másrészt meg nem tudom, néztél-e már érettségi feladatlapot magyarból...Hát nem egy nagy szám. Az első rész szövegértés, nincs hozzá szükség a felesleges zöldségekre. :) A második pedig szövegalkotás, 3 lehetőség közül kell 1-et választanod. Ha szeretsz olvasni, akkor szerintem egy jó érettségit simán összehozol. A szóbeli tételek meg megtanulhatóak.

Szóval sok sikert! :D

2014. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!