Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez igaz? Ugye nem? Ha igen,...

Ez igaz? Ugye nem? Ha igen, mennyi éven belül? (érettségi, felsőoktatás, felvételi)

Figyelt kérdés

Az osztálytársam hallotta egy diáktól, hogy meg akarják szüntetni a közép és emelt szintű érettségiket, helyette lenne egy egységes, és felvételizni kéne az egyetemekre/főiskolákra. Ez ugye nem igaz? Az nagy kitolás lenne! De ha mégis, hány évet szánnak rá, míg érvénybe lép? 2 évem van az érettségiig.


17/L



2014. ápr. 24. 22:31
 1/7 reptoid ***** válasza:
100%

Mondjuk ez régen is így ment, mégis képesek voltak rá a diákok. Amit meg egyszer megtanulsz érettségire, azt valószínűleg 2 héttel később is ugyanúgy elő tudnád adni. Szóval nem lenne ez olyan nagy kitolás.


De nyugi, nincs ilyesmi tervbe véve.

2014. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Huh, akkor megnyugodtam, köszi! :)

Csak abból a szempontból gondoltam, hogy így nem járna plusz pont az emelt érettségiért, ami azért mégis csak 100 többletpont...

2014. ápr. 24. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem csak te esnél el tőle, hanem mindenki más is, így egyenlőek az esélyek. Akkor mi a probléma? :)

Amúgy nagyon csípem az ilyen "hallottam, hogy valaki hallotta, hogy ..." :)

2014. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2005 előtt ez 150 évig így ment, úgyhogy azért nem olyan kibírhatatlan. Nem tartom lehetetlennek abból a megfontolásból, hogy a jelenlegi kormány mindent visszafelé mozgat az oktatásügyben, és már legalább a 80-as éveknél tart, de az biztos, hogy ha akarnak is ilyet, az legalább 4 évvel a módosítás után lép hatályba.
2014. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jó hát na... :) Szeretnék emelt szinten érettségizni, ez a helyzet. Függetlenül attól, hogy egyenlőek lennének úgy is az esélyek, jó lenne, ha maradna minden úgy, mint most. ha bevált ez a rendszer, nem értem, minek kell módosítgatni, de végül is nekem mindegy, ha nem érint a dolog. :D

2014. ápr. 24. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"az biztos, hogy ha akarnak is ilyet, az legalább 4 évvel a módosítás után lép hatályba."


Eddig semelyik oktatási intézkedésnél nem vették figyelembe a diákok érdekeit és csak néhány esetben hagyták kifutni az évfolyamokat. A mostani tankönyvcserénél sem, a délután 4 óráig kötelező bennmaradás, a röghözkötés, az erkölcs/hittan órák stb. Semelyiknél nem vették figyelembe azt, hogy a diákok lehet, hogy már 7 éve ugyan abban a rendszerben tanulnak vagy, hogy középiskolában 3 éve. Illetve a felsőoktatásnál is irdatlan pontemelkedés pl. a gazdasági szakokon, kiszúrtak azokkal akik már évek óta oda készülnek, mert bár nem követelik meg a 2 emeltet, de csak azzal lehet bekerülni és még lehetne sorolni. Szóval ennél a kormánynál semmit sem lehet biztosra venni, csak azt, hogy ezt 4 év távlatában biztosan kijelenthetjük.

2014. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha bevált ez a rendszer, nem értem, minek kell módosítgatni,"


Mert nem vált be. Ez a jelenlegi rendszer jelentős mértékben ássa alá a magyar egyetemek színvonalát. Elég csak megnézni egy közép érettségit bármilyen tárgyból, egy vicc az egész, humán tárgyakat konkrétan zéró tanulással le lehet tenni minimum négyesre, de inkább ötösre. És ez alapján a vicc érettségi alapján kerülnek be a diákok egyetemre. Meg is lehet nézni a színvonalat, pláne a kevésbé nívós szakokon...

2014. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!