Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érettségi eredmnyekkel...

Ilyen érettségi eredmnyekkel felvehetnek anglisztika szakra? Pontszámításban és személyes tapasztalatokkal kellne segítség. (LENT)

Figyelt kérdés

Idén fogok végezni a középiskolával, durván egy hét van az érettségiig.

Nem volt konkrét tervem és álmom a jövöben, így mivel szeretek nyelveket tanulni anglisztika szakra jelentkeztem. Ezt az egyet jelöltem meg. Angolból van egy előrehozott érettségim ami 85%-os lett és a középszintű nyelvvizsgám is már sikerült. ( DE, sajnos nem elsőre mert izgulós vagyok és túlstresszeltem magam) Nemrég döntöttem el az Anglisztikát, amihez emelt szintű érettségi kell. Nagyon félek tőle, mert ilyen 50 % os feladatlapokat sikerül csak írnom, amikor gyakorlok rá, és még nincs is hozzáadva a szóbeli rész, ami az izgulásom miatt nem túl fényes. Igazából aazt szeretném tudni, hogy felvehetnenk rosszabb érettségivel is erre a szakra?


Ha tegyük fel 50-55% lesz az angolom, német érettségi 70%körüli, matek 30 % ( remélem!!! :D ) töri 75, magyar 70%.


Év végi eredményeim:

magyar 11.o. irodalom : 4 12.o. 4

nyelvtan : 5 4

matek 2 2

töri 4 4

német 5 5

angol 5 5


Nem tudom pontosan mennyi volt a ponthatár a tavalyi évben ezen a szakon, olan 260-70 körüli talán.

Ha ezt elérem már felvesznek? Ha valaki tudna segíteni nekem, az jó lenne és kicsit megnyugodnék. Mindenből a legrosszabb eredményemet írtam százalékban, ennél azért remélem jobb lesz :)

Előre is köszönöm !


2014. ápr. 25. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

260 pont alatt senkit sem vesznek fel egyetemre. Szerintem elég kevés pontod lesz reálisan. Az anglisztikára középszintnél magasabb nyelvtudás biztos kell, mert egy-két tárgy kivételével mindent angolul tanulnak. Én az anglisztikát másodiknak jelöltem be, pedig olyan

380 pontot várok magamtól.

2014. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, nézd én nem szeretek kertelni: nincs sok jövőd így ezen a szakon jelenleg. Ahhoz nagyon rá kellene feküdnöd, amire ugye már nincs nagyon időd. Angol szakra ennél sokkal biztosabb tudás kell, úgy értem, arról meg ne is beszéljünk, hogy nagyobb motiváció annál, hogy "hát, én szeretek nyelveket tanulni". Ezzel csak az a baj, hogy ott nyelvet tanulni azt pont nem fogsz. Angol irodalmat, nyelvészetet, költészetet már annál inkább. Ennek ugorj neki jövőre még egyszer biztosabb választásokkal.
2014. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Középfokú angol nyelvvizsgát nem fogják beszámítani angol szakra a jelentkezésedkor(tudtommal),csak ha más nyelvből is van.


Emeltszintű érettségi kell az biztos, és minimum 80%-ra megírni, hogy a pontduplázás miatt sok pontod legyen.


Egyébként a tanulmányi eredményeid nem olyan rosszak, szóval az angol érettségitől függ, hogy sikerül-e.

2014. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!