Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan juthatnék be a pszichol...

Hogyan juthatnék be a pszichologia szakra? 10 éve érettségiztem, jók voltak az eredményeim.

Figyelt kérdés
Középfokú angol nyelvvizsgám van, es 2 diplomam: kommunikáció, művelődésszervező.2 kisgyermek édesanyja vagyok, jelenleg gyesen. Nagyon érdekelne a pszichologia, szeretnem, ha az lehetne a szakmám. Minden variáció érdekel. Hogyan kerülhetnék be az iskolába? Mik a feltételei, követelmények? Még a régi rendszerben érettségiztem, sajnos nem emelt szintű. Nincs lehetőség fizetős magán iskolára, ahova könnyebb a bekerülés? Minden ötlet érdekel!

2014. ápr. 25. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát nem lehet fizetős magániskolában tanulni... ha mégis találsz ilyesmit, nehogy bedőlj, mert azzal aztán törvényesen semmilyen módon nem helyezkedhetsz el pszichológus szakmában. Hat egyetemen tanítják jelenleg ezt az országban, van, ahol alacsonyabbak a ponthatárok, nem tudom, neked milyen város jöhet szóba, Budapesten három egyetemen is van. Viszont a rossz hírem: emelt érettségit mindenképpen kell tenned, mert jelenleg ez a felvételi követelmény. Ez neked pénzbe fog kerülni, de sok tárgyból teheted le, így nem olyan életveszélyes, választhatsz olyat, ami érdekel és menni fog. Történelem, magyar, biológia, angol, német, francia, orosz, matematika - ha jól tudom, ezek a felvételi tárgynak beszámítható érettségi tárgyak, tehát ezek közül kell egyből emelt érettségit tenned mindenképpen. Anélkül egyszerűen nem vesznek fel sehova. Felvi.hu honlapon vannak a különböző egyetemek korábbi ponthatárai, és mindenféle információt megtalálsz itt a felvételiről.


Ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan! Én az ELTE-re járok jelenleg, és egyébként nem lehetetlen, több 40 fölötti csoporttársam is van, akik család mellett, akár újabb diplomaként csinálják ezt most :)

2014. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Es ha mondjuk magyar emelt szintűt választok, akkor az szóbeli es írásbeli is vagy csak szóbeli? Csak 1 tárgyból kell újra leerettsegiznem?
2014. ápr. 25. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Írásbeli és szóbeli is kell abból a tárgyból
2014. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tételeket előre leget tudni, mik lesznek? A nyelvtani része az csak a helyesirasra terjed ki?
2014. ápr. 26. 07:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Juj azért te sem ma érettségizhettél :)

Magyar emelt nagyon húzós,mivel sokszor tanár függő hogy hogyan is osztályoz.

Töri magolósabb,de ha azt megtanulod nem érhetnek nagy meglepetések.

Magyarból kaphatsz "bármilyen" témát..


Írásbeli-Szóbeli részből tevődik össze az érettségi.

Emelt+közép is.

Középen általában hamar meglehet szerezni a tételeket.

Emelten sajnos nem.Soha nem adják ki.

Emelt magyar : Kezdődik egy szövegértés feladattal.

Attól különbözik hogy míg középfokon tényleg csak a szövegértést mérik,itt nyelvtani kérdések is vannak.

Szóbelin meg irodalmi tétel,+nyelvtan tétel.

Nyelvtan nem csak a helyesírásból áll.. ha van ismerősöd kérj el egy középiskolai nyelvtan könyvet és belenézegethetsz

2014. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat ,összekevertem.

Emelt épphogy nem szövegértéssel kezdődik hanem egy műveltségi feladatsorral.

Azután pedig egy esszé ami sokkal komplexebb mint középen.

min. 3 oldal.

2014. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó hír! :)

Nem kötelező újraérettségizned:

"felsőfokú végzettségű jelentkező felvételi pontjait a felsőoktatási intézmény szabályzatában meghatározott módon, a korábbi felsőfokú tanulmányok max. 200 pontos értékelésével és annak duplázásával is meg lehet állapítani. Ebben az esetben nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára."

Innen másoltam ki: [link]

2014. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hű ez nagy reményt adna...!! Elolvastam, de nehezen értelmezem.. Tehát ha mar van két diplomam, kommunikáció es művelődésszervező, akkor mentesülök az új érettségitől? Olyan átláthatatlan ez számomra, hívjam fel az iskolákat es érdeklődjek náluk? Mit tegyek???
2014. ápr. 26. 23:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a felvi.hu elérhetőségét keresd meg a honlapjukon, és nekik írj/őket hívd fel, mert ők tuti 100%-os információval tudnak szolgálni. :)
2014. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Joola ***** válasza:
nem tudom mennyire aktuális, de én idén vagyok ötödéves és van egy 50x éves csoporttársam, aki velünk kezdett. neki nem kellett új érettségit tennie, sőt ha jól tudom nyelvvizsgát sem. egész más elbírálás alá esnek, akik a régi rendszerben csinálták, valószínűleg a felvi tényleg tud adni felvilágosítást + érdemes utánatelefonálni.
2014. ápr. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!