Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetséges, hogy nem...

Hogy lehetséges, hogy nem vettek fel?

Figyelt kérdés
4,6-os átlagom van 7. lettem az ideiglenes listán, a középiskola által hirdetett versenyen 3. lettem ami által maximum pontot kaptam a szóbelire, elsőként jelöltem meg az egyik tagozatot 2.-nak pedig ugyanott egy másikat. Az iskola a városban nem épp a legjobb iskola sőt próbáltak lebeszélni is arról hogy jelentkezzek mert vannak ennél bőven jobb iskolák amibe bekerülhetek. A központim is jó lett ma pedig kiküldik a levelet, hogy elutasítottak mert egy másik iskolába már nyertem felvételt. A listámon ez iskola után olyan iskolák szerepeltek amik rangban, és elismerésben jobbak az elsőnél de akkor miért nyerek felvételt egy 2.-ik, 3.-ik vagy 4.-iknek megjelölt iskolába amikor az elsőbe is minden esélyem meg lett volna, és oda is akartam menni? Meg fogom fellebbezni de ez mégis miért lehet? Nem nagyképűségből írtam, hogy minden esélyem meglett volna de tényleg azok alapján amiket leírtam szerintem ti is csodálkoznátok.

2014. ápr. 28. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy az általad elsőnek jelölt iskolába "pénz beszél,kutya ugat"módon mennek a dolgok? :) Lebbezz fel,mindenképp,ha oda akarsz járni.:) És tényleg furcsa.:)
2014. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csodálkozásod jogos. A papír alapú jelentkezési lap számítógépre vitelekor történhetett hiba szerintem, az adatrögzítő rutinból az erősebb iskolát vette első helyre, nem amit annak jelöltél.


Másik gondolat: szabad iskolaválasztás van, mindenképpen beszélj (szüleiddel együtt) a 1. helyen jelölt iskola igazgatójával. Az osztályokat nem szokták az engedélyezett maximumra feltölteni, hogy legyen hely a bukottaknak (ráadásul a maximumot is meg lehet haladni fenntartói engedéllyel) - szóval jogod van átmenni egyik iskolából a másikba, akár még szeptember elsején is, ha az fogad. Ebben az esetben pedig nagyon valószínű hogy így van!

2014. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!