Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok megfelelő szinten...

Hol tudok megfelelő szinten japánul tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pontosabban az lenne a kérdésem, hogy továbbtanulás elött állok, és hogy jelenleg semmilyen japán tudással nem rendelkezek.

Milyen egyetemre érdemes menni Magyarországon, hogy japán-t tanuljak?

Jelenleg nincs semmilyen japán tudásom, ahogy azt említettem ezzel én hátrányban leszek-e a többiektől, vagy a társaság 90%-a zéró japánnal szokott menni oda?



2014. ápr. 28. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Magyarországon japán szakot az ELTE-n és a KRE-n lehet tanulni. Pár évvel ezelőttig még követelmény volt valamennyi előzetes japán nyelvtudás is (a Károlin jó erős alap fok, az Eltén jó erős közép fok), de jelenleg az ember már csak un. "keleti nyelvek szakirányra" jelentkezik, tehát nem japán szakra, s ezzel az sem követelmény, hogy beszéljen japánul.


Azok számára, akik nulla tudással vágnak neki (és sajnos ilyen a jelentkezők döntő többsége) van ugyan heti kb. 6 nyelvóra, de azért az inkább gyorstalpaló. Az első félév végére kellene eljutni N5-ös szintre, az első év végére pedig kb N4-es szintre.


Gondolj csak bele - nyelvtudás nélkül jelentkezni nyelvszakra. Elképzelhetőnek tartanád, hogy valaki úgy jelentkezzen német szakra, hogy az egyetemen fogja kezdeni a der-die-dast? Vagy angolra úgy, hogy kezdi a there is there aret? Sajnos japánon - ami nehezebb nyelv - ez megtehető.


Azok, akik nulla nyelvtudással mennek, nos, ők is el fogják végezni az egyetemet. Igen, mert a tesztek és a számonkérés ahhoz van mérve, amit ott tanitanak. Ugyanakkor aki azt hiszi, hogy ez elég, téved. Mert csak ennyi tudással nem nagyon lehet még olyan munkakörben elhelyezkedni, ahova jó japán nyelvtudás kell.


Többen vannak, akik az egyetem mellett külön is tanulják a nyelvet, pl. magántanárral.


S van még egy pont is, ahol hátrány az, hogy nyelvtudás nélkül vágsz neki: van ugyan Japánba szóló ösztöndij, viszont az arra való jelentkezésnél a nyelvtudást nézik, tehát eleve minél jobban tudsz, annál nagyobb az esélyed az ösztöndijra is.


Hányadikos vagy? Most leszel végzős? Ha igen, akkor még van egy éved, amit fel lehetne használni arra, hogy egy jó alapot már megtanulj most, hogy amire bekerülsz az egyetemre, ne a legkezdőbb csoportba soroljanak.

2014. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy most csak japánul akarsz megtanulni, vagy magáról Japánról is akarsz (tömény irodalom, töri, országismeret, nyelvészet)?

Mert az első esetben ha magát a nyelvet akarod elsajátítani akkor felesleges egyetemre menni csak emiatt, mert egy nyelvtanfolyamon sokkal jobban megtanulod!

2014. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszra:

Jelenleg 10. osztályos vagyok, de előre kell gondolkodnom mivel saját véleményem szerint durván pályát tévesztettem, ezért úgy gondolom el kéne már most kezdenem, amit szeretek, de nem tudom, hogy honnan érdemes kezdeni, esetleg milyen könyvekből jó tanulni.

Ebben ha valaki segítene akkor nagyon örülnék.


Ezt a rész nem értettem: "(a Károlin jó erős alap fok, az Eltén jó erős közép fok)"

Itt arra gondolsz milyen szintre jutsz el ezeken az egyetemeken?


Mellesleg aki ilyen szakra akar menni annak mik fognak beleszámítani a felvételi pontszámba?

2. válaszra:

Engem nem csak a nyelv érdekel hanem maga a kultúra is, szerintem ha nem ismered a kultúrát, akkor soha nem fogsz érvényesülni egy idegen országban.

2014. ápr. 30. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom, hogy egyetemen NEM tanítanak meg japánul! Persze, vannak nyelvórák, amik segítenek, de igazából, ahogy felsobbévesek is mondták nekem, az számít, hogy magadtól mennyit tanulsz. Nem hiába járnak sokan magántanárhoz még így is. Most van hetente 4 japán óra, szerinted felsofokon 4 év alatt ez mennyire tanít meg?? (én kéttannyelvű angol-magyar gimibe jártam ahol egybol heti 18-al kezdtük az évet mégis csak az 5 év végére mondhattuk el, hogy felsofokon tudunk,pedig ha valaki, én aztán tudom a nyelveket... Gondolom nem kell mondani, hogy a kanjikat leszámítva is már egy külön történet a japán. Tehát, van heti 4 japánórád, ezért szenvednél egyetemen? Akkor már mondjuk van a japán alapítványnak nyelvvfelkészíto kurzusa, az megbízható szerintem, de azért egyetemre járni, hogy megtanulj japánul.. még ha létezne is ilyen, azt mondanám, hogy fölösleges. Gondolom abból, hogy heti 4 japán nyelv van leszűröd, hogy mennyi más, ami nem az..
2015. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!