Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy Széchenyi Egyetem?

BME vagy Széchenyi Egyetem?

Figyelt kérdés
Járműmérnöki szakra szeretnék jelentkezni, azonban nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Gimiben teljesen átlagos tanuló voltam. Maga a Széchenyi Egyetem jobban tetszik ill. az Audi miatt is elég vonzó, ezzel szemben viszont a pesti élet jobban vonz és az osztálytársaim 95%-a is Pestre megy. Viszont eléggé félek a BME-től azok után, amiket hallok róla. Hogy döntsek?

2014. ápr. 29. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Átlagos tanuló attól függ mit jelent. Én nem ajánlanám egy átlagos tanulónak ezt a szakot, illetve hasonló szakterületeket, de természetesen be lehet pótolni mindent idővel és energiával.

Oda menj, amelyik jobban tetszik, és majd ahova el szeretnél helyezkedni(régió, város). Hogyha ilyenek foglalkoztatnak, hogy osztálytársak hova mennek, akkor arra nem tudok mit mondani.

Nem kell félni a BME-étől hogyha műszaki felsőfokú végzettséget szeretnél, mivel mindenhol hasonló körülményekkel és elvárásokkal fogsz szembesülni, némi különbség természetesen lehet, de mindenhol nehéz lesz.


Én Győrben vagyok gépész szakon, 450 ponttal jöttem anno, plusz országos helyezésekkel műszaki területen, de így is megerőltető és nem igazán van életem ez mellett.

Bár ismerősök szerint a járműves szak az tényleg kifejezetten cumika a BME-én, a tanszékek meg tanárleosztás miatt. Én itt azt tapasztaltam, hogy minket gépészeket jobban szívatnak vagy többet kérnek ugyan olyan, illetve hasonló tárgyakat tekintve, mint a járműveseket.


Tehát összességében úgy válassz, hogy a jövőre gondolj elsősorban. Utána jöhetnek a pillanatnyi benyomások. Jelen esetben mind a kettőt nehéz lenne rossz választásnak tekinteni, hogyha élet- és piacképes végzettséget, és diplomát szeretnél.

2014. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Emelt matekra jártam, abból voltam 4-es bár ez nem mérvadó.
2014. ápr. 29. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Az is számít, és nagyon jó dolog, mert valószínű matekkal nem lesz gondod, ha fordítasz rá időt rendesen. Csak majd meglátod, hogy mindennek csak ilyen valószínűsége van, sokszor elég kevés, ahogy bonyolódnak és egyetemen egyre több és nehezebb dolgod lesz...

Szóval lehet valaki okos, de főleg kitartó, és elvégezheti átlagos és átlagon felüli korábbi eredményekkel, de ugyan úgy fordítva is igaz, hogy elvérezhet bármelyik illető bármit is csinált korábban...

Úgyhogy szerintem ne félj, ha elhivatott vagy vágj csak bele nyugodtan, mert ha kitartó vagy, sikerülni fog. Ha meg nem vagy az, akkor ez biztos az a terület, ami nem neked való.

2014. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!