Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Műszaki menedzser egy szakter...

"Műszaki menedzser egy szakterületen sem mélyül el. " Akkor minek a szakosodás?

Figyelt kérdés

Átolvasva ehhez kapcsolódó válaszokat nem értem miért mondja olyan, aki nem tanulja, hogy nem mélyül egyetlen területen sem, és az is téves válasz, mikor valaki azt állítja, hogy műsz. menedzsernek tanul és ugyan azok a tárgyai vannak, mint a mérnököknek. nos... :D a nevük megegyezik, a követelmények gyengébbek.


Mérnökinformatikát tanultam 2 évig, most váltani készülök más szakra, mert beláttam, hogy nem nekem való. Hiába felvételiztem 400 feletti ponttal az OE NIKre, csak kínlódás. Aki azért megy mérnök infóra, mert jól fizető szakma, és jó volt matekból a gimiben, az gondolkozzon el, hogy van-e szorgalma folyamatosan készülni óráról órára. Évente 400-an kezdik a szakot az OEn és 5,5 év az átlag diploma szerzési idő. Nem tudok pontos adatokat, de évente 70 embertől nem nagyon végzik el többen a szakot.


Van itt olyan, aki tapasztalatból, vagy ismerőstől hallottak alapján tudja mondani, hogy műsz. menedzser diplomával (feltételezve nyelvtudást), könnyen/ nehezen tudott elhelyezkedni és megvan-e elégedve a munkájával/bérezéssel?


Általános képem a világról, hogy az dirigál az alkalmazottaknak, akinek kevesebb fogalma van a dolgokról, szóval kételkedek abban, hogy értelmetlen szak, és erre a beosztásra elsősorban mérnököket vennének fel.



2014. ápr. 30. 01:09
 1/2 anonim válasza:
73%
Igazi mérnök erre a posztra pazarlás lenne. Gyakorlatilag ez a műszaki területek PR-osa. Miért nem neked való, mi nem ment?
2014. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

mit értesz PR-os alatt? :)

oe nik-en 2 szigorlat kell a szakosodáshoz, a szoftverszigorlat szórja a népet nagyon. Sok tárgyat átölel, teljesen lutri... magában kitölt egy vizsgaidőszaknyi tanulást, mellette pedig 4-5 vizsga még van

3-adik féléves vizsga, örülni szoktak, ha 5ödikben eljutnak rá megpróbálni


mellesleg többet kellett volna tanulnom a szorgalmi időszakokban

2014. ápr. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!