Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, jövőre fogok érettségizni és lassan el kéne döntenem mit is szeretnék tanulni. Matek és fizika faktos vagyok, a cél valamilyen mérnöki pálya volt. A matekot szeretem (szinte ez az egyetlen tantárgy amire mindig tanulok, megírom a leckét és lehet stréberes lesz , de még élvezem is (persze vannak olyan anyagrészek amelyeket kevésbé) )

A fizikát is szerettem, de sajnos a faktos tanár megutáltatta velem (tudom, hogy nem a tanár miatt kéne szeretnem és, hogy könnyű a tanárra kenni, de valóban borzalmas). A 4-es meglesz, de elég reménytelennek látom belőle az érettségit, bár még van 1 év. Tény, hogy én is lusta vagyok és alig foglalkozom vele, de tényleg megutáltam a tanárt és vele együtt a fizikát is.

Amúgy a többi tantárgy is megy 10.-be egy 4-esem volt magyarból.

Szóval most olyan pálya kéne ahova nem kell a fizika például alkalmazott matematikus vagy hasonlók. Mondjuk egy bankban is szívesen dolgoznék vagy a tőzsde is érdekel (bár ez lehet, hogy csak az eltúlzott filmek miatt pl. Wall steet farkasa:D) Tanár viszont egyáltalán nem lennék.

Gondolkoztam még a közgazdaságin is, csak oda kéne töri is. Töriből mindig 5-ös voltam, de sajnos olyan az agyam, hogy könnyen megtanulom az évszámokat, helyszíneket mindent, de nagyon gyorsan el is felejtem akár másnapra. És nem nagyon szeretem az ilyen magoló tárgyakat.:/


2014. máj. 2. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Informatikával hogy állsz?
2014. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

9.- ben volt heti 1 óra. Szóval nem túl jól.

De az is érdekelne, csak nem tudom, hogyha felveszem 12. elején faktnak akkor elég lesz-e egy év a felkészülésre?

2014. máj. 2. 14:55
 3/6 A kérdező kommentje:
És még az lemaradt, hogy nem árt, ha könnyen el lehet vele helyezkedni (bár ezt így 5-6 évvel előre gondolom nehéz megmondani) és a fizetés sem rossz. Az angol is és a német is egész jól megy.
2014. máj. 2. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az infó érettségire nem lenne elég egy év felkészülni, akkor sok keresnivalód nincs a felsőoktatásban, hiszen itt sokszor 2-3 hónap alatt kell elsajátítani nagyobb anyagrészeket is. Magolós tárgyak meg sajnos minden szakon akadnak szerintem :D (én sem szeretem :) )

Tehát ne aggódj, egy év bőven elég pláne egy infóra :)A töri nem tudom mennyire kell a közgazdaságihoz, nem emlékszem már mi kellett akkor, amikor én felvételiztem pénzügy-számvitelre. Idén vagyok végzős, majd kiderül milyenek az elhelyezkedési lehetőségek.

Amennyiben a statisztikákat/fizetéseket nézem, mérnök/gazdasági/területek még mindig elég keresettek.

2014. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvhez pedig annyit, hogy diplomához (jelenleg nekünk) egy szakmai középfokú nyelvvizsga bizi kell / vagy egy felsőfokú általános nyelvvizsga. Érdemes ezekre mihamarabb rágyúrni :)

Sok sikert!

2014. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
közgázon nincs olyan sok töri ne aggódj. inkább a matek ami a tárgyak 50%-t kiteszi. töri tárgyam nekem konkrétan 2 volt a 7 félév során, de egyik sem volt évszámokkal telenyomva,és még élvezhető is volt, nem csak a középiskolai sablon (pedig én sem vagyok nagy törirajongó)
2014. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!