Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki leírná nekem pontosan,...

Valaki leírná nekem pontosan, hogy felvételinél mit is befolyásol az, ha elsőnek jelölök valamit?

Figyelt kérdés
Az érdekelne leginkább, hogy ha elsőnek jelölök valamit, és felvennének, de mondjuk még 50 ember jelölte másodiknak, akiknek jobb pontjaik vannak, akkor őket veszik fel, vagy elsősorban az elsőnek jelölőket?
2014. máj. 2. 20:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Na jó. Linkelem mire gondolok:


[link]


kommunikáció és médiatudomány (ANK) 2012/Á.


Én úgy tudom, hogy ide 45 a keretszám. Bár nem tudom, 2012-ben mennyi volt, de most biztos 45. De akkor hogy maradhatott a ponthatár 240, ha 74-et vettek föl? (vagy hetven valamennyit) Emelkednie kellett volna nem?


De van egy másik is, amit nem értek:


kommunikáció és médiatudomány (ANA) 2013/Á.


Hogyhogy 0 embert vettek föl? Ennyien nem érték el a pontot?

2014. máj. 2. 21:49
 12/14 A kérdező kommentje:
A sulit kihagytam, bocs! Károli Gáspár Református Egyetem, BTK.
2014. máj. 2. 21:50
 13/14 anonim ***** válasza:

kommunikáció és médiatudomány (ANK) 2012/Á.


"Én úgy tudom, hogy ide 45 a keretszám." Azok alapján amit a felviben látsz biztos lehetsz benne hogy nem 45 volt a keretszám, ezért vettek fel 74 embert. Pont azért maradt alacsony a ponthatár mert nagy volt a keretszám.

"De van egy másik is, amit nem értek:kommunikáció és médiatudomány (ANA) 2013/Á. Hogyhogy 0 embert vettek föl? Ennyien nem érték el a pontot?"

Utóbbi már ás tészta. Ugyanis a 2013-as eljárásban vezették be ezen a szakon azt hogy az állam előre meghúzta a ponthatárt még 2013 februárban 455 ponton, aki ezt nem érte el azt államira nem vették fel ezért 0 a felvettek száma, de csak államira ha megnézed fizetősre felvettek 40 embert szintén 240 pontos ponthatárral.

2014. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a segítséget!
2014. máj. 2. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!