Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítói, óvónői vagy rekreáció...

Tanítói, óvónői vagy rekreációszervező és egészségfejlesztő szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és jövőre leszek végzős. Már elezdtem gondolkozni, hogy milyen szakra kéne mennem. Gondolkoztam a tanítónőin, illetve az óvónőin mivel szeretem a gyerekeket és ez olyan nyugis állásnak tűnik mivel nem szeretnék sokat dolgozni. Inkább a tanítónői áll hozzám közel mivel azért egy óvónőnek kicsit stresszesebb a munkája mivel azért a kisebb gyerekekkel nehezebb bánni. A tanítónőin belül 1. és 2. osztályt szeretnék tanítani és műveltségi területnek a viuális nevelést szeretném felvenni vagy esetleg az angolt még nem döntöttem. Tetszik ez a munka mivel szeretek így kreatívkodni és a gyerekek is szeretnek és úgy gondolom ezzel egy szép kis életem lehetne. Emellett gondolkozom még a rekreációszervezés és egészségfejlesztés szakon nem vagyok annyira sportos de mozogni szeretek futni fitness terembe járni szóval inkább azt mondanám, hogy figyelek az alakomra, hogy csinos és szép maradjak. Emellett tetszenek a tantárgyak, amik ezen a szakon vannak kivéve ez a biológia aatómia féle tárgyak ezek nem igazán vonzanak de, ha nem olyan nehéz épp kibírnám. Ezzel szeretnék esetleg aerobik oktató lenni vagy szállodában animátor csak úgy érzem ez inkább olyan részleges munka szóval nyáron nagyon sokat kéne dolgozni meg esetleg ünnepekkor és ezt nem szeretném. A tanítói munkához még pozítívnak gondolom, hogy elég sok szabadságuk van és nem olyan leterhelő de mégis élvezhető. Anyukám tanítónő így van egy kis rálátásom a dolgokra neki is kellemes emlékei fűződnek ehhez. Amúgy az Eszterházy Károly főiskolán gondolkoztam ott mind a három szak megtalálható de még nem döntöttem szóval akár másik főiskola, egyetem is szóba kerülhet. Egyébként érdekel még a szépségipar is szóval ha tudnátok még esetleg más szakot is ajánlani nekem azt megköszönném. Illetve jó tanuló vagyok olyan 4-es körül vagyok mindneből emelet szintű érettségit nem szeretnék tenni viszont szóval néhány szaknál ez kizáró ok.
2014. máj. 4. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A tanitoi es az ovonoi szakokra alkalmassagi vizsga van. Nem.tudom ezt tudod-e. En most jelentkeztem ovonoire, de szerintem egyaltalan nem egy nyugis munka. Folyamatosan nyuzsognek a kicsik es baromi nagy a felelosseged.
2014. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!