Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ tanfolyamot érdemes...

Bank86 kérdése:

Milyen OKJ tanfolyamot érdemes elkezdeni az számítástechnika, informatikai területén amivel el is lehet helyezkedni? Pályamódosítás miatt kérdem főleg, ez érdekelne engem?

Figyelt kérdés
Webfejlesztés,webmester...?Iskola ajánlás is érdekel?Én Soterline néztem ki.

2014. máj. 5. 17:04
 1/2 anonim válasza:
Hát sokakat ismerek, akik beleugrottak egy mérnők informatikus / programtervező informatikus és hasonló egyetemi képzésekbe majd hamar rájöttek, hogy ez túl magas szintű nekik. Azok közül a többség szintén OKJ-k között kezdett keresgélni, de az az igazság, hogy nagyon kevés olyan lehetőség van köztük, mellyel garantált az elhelyezkedés. A Webes irányodat jónak tartom, mert informatikus OKJ képzések terén, talán ezt az egyet tartom olyannak, amellyel valószínűsíthető az elhelyezkedés, és ha jó vagy, akkor még jól is kereshetsz. Ha viszont ilyenre akarsz jelentkezni, akkor jó ha már most kened-vágod a HTML-t, a CSS-t, JAVA-t, PHP-t és társait, mert ha eddig semmilyen szinten nem foglalkoztál ezekkel, akkor a 2 év alatt kizárt, hogy megtudd tanulni. Plusz az elhelyezkedésnél nagyon fontos a tényleges teljesítmény, tehát ha látványos oldalakat tudsz létrehozni, ha jó a 'szép érzéked', akkor biztosan felvesznek az adott munkahelyre, de ha csak épphogy elvégzed a sulit és csak alap oldalakat tudsz szerkeszteni, akkor biztos, hogy nem fogsz kelleni senkinek. Webprogramozót ismerek többet is, akik egyből OKJ után (sőt már közben is) mentek dolgozni és megvolt a helyük, de ők már úgy mentek a képzésre, hogy bőven volt bennük tapasztalat, csak a 'papírra' volt szükségük. Szóval ilyen webes dologba nyugodtan vágj bele, de csak ha megy. Ezen kívül informatikai OKJ képzés még a rendszergazda és társai, de nem ajánlom, mert elhelyezkedés konkrétan lehetetlen (csak protekcióval működhet), illetve a képzés annyira nagy témakört akar átfoglalni, hogy mindenből csak egy picit tanulsz, így hamar elmegy a 2 év úgy, hogy konkrétan semmihez nem fogsz érteni. Sajnos oktatási központokról nem tudok véleményt mondani, csak állami iskolákról, de ezekkel a 'magán' iskolákkal, amit Te is írtál sokkal jobban jársz, mert ott gyakorlat orientált a képzés, és nem untatnak annyi rizsával, mind mondjuk egy egyetemen és ez a munkavállalásnál is hasznodra lesz.
2014. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat.Hát konkrét tudásom ezen a területen nincsen.Én eddig más területen dolgoztam (Műszaki-gépészet),de rájöttem ez nem nekem való,meg új munkahelyet is keresek a hónap közepétől,mert leépítés volt.Ezért gondoltam ezt az irányt és érdekel is az számítástechnika,de én programozási nyelvvel soha nem foglalkoztam még.Hát nem tudom,alszok még rá egyet.Köszi még egyszer a tartalmas válaszodat.
2014. máj. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!